Контакти

Весняний сезон для очей

14 March 2023
З приходом весни варто звернути увагу на три чинники: активніше, ніж раніше, сонце, алергічні реакції на квітіння й загальне виснаження організму після холодного зимового сезону. Із пробудженням природи, яскравим сонечком і зеленими паростками, що так тішать зір, з'являються й небезпеки для очей. Що може вплинути на їхній стан та як запобігти проблемам, розповідає офтальмологиня медцентру “Новий Зір” у Хмельницькому Клавдія Гарига.

УФ-промені

Найперше, що варто врахувати, – з’являється більше сонячних годин удень. А якщо більше сонця, то треба й відповідно захищати наші очі, зокрема сітківку, від негативного впливу ультрафіолету. Адже від нього страждає не лише шкіра, а й поверхня та внутрішня структура ока.

Отже, загальна порада для всіх – носити сонцезахисні окуляри. Особливо для людей з віковою макулодистрофією – захворюванням, яке прогресує та уражає центральну ділянку сітківки, що може призводити до втрати зору.

Обирайте окуляри лише зі спеціальним УФ-захистом. Тож аби не нашкодити собі, купляйте цей аксесуар лише в оптиці, а не на розкладках чи в торгових центрах. Лише оптика дає гарантію, що лінзи мають поляризацію, адже перевіряє товар на якість. Забарвлення тут не має жодного значення – підбирайте колір, втім, як і форму та виробника, за своїм уподобанням.

Якщо маєте проблеми із зором (міопію, гіперметропію, астигматизм) і однаково носите окуляри, навесні переходьте на фотохромні. В них лінзи в разі виходу на вулицю затемнюються, надійно захищаючи очі від ультрафіолету, а в приміщенні знову стають прозорими.

“Всім своїм пацієнтам із проблемами зору я раджу мати дві пари окулярів. На зимовий період, коли неактивне сонце, – звичайні, на весну-літо-осінь – фотохромні з діоптріями. Офтальмолог виписує рецепт на окуляри відповідно до будови ока, а в оптиці пацієнт просто зазначає, що йому потрібні фотохромні. І вже консультант пропонує варіант забарвлення – сірий чи коричневий. Зараз, в принципі, вибір є”, – пояснює лікарка Клавдія Гарига.

Тільки не плутайте “хамелеони” з фотохромами, бо перший варіант погано затемнюється на вулиці й розтемнюється у приміщенні. А у фотохромних окулярах під впливом ультрафіолету відбувається швидке легке затемнення, і цього достатньо для захисту сітківки й комфортного зору.

Більше в статті: https://tsn.ua/

Автор
гарига клавдія василівна
Лікар-офтальмолог (Хмельницький)
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти