Контакти

Турбота про зір при вагітності

5 October 2021
Під час вагітності будь-яка жінка приділяє більше уваги своєму здоров'ю, особливо органу зору.

Саме в період очікування дитини може істотно змінитися стан сітківки, яка потребує грамотного лікування.

Що таке сітківка і чому потрібно досліджувати її стан під час вагітності

Основні проблеми, з якими стикаються вагітні жінки:

 • відшарування і розрив сітківки;
 • дистрофія очної сітківки.

Все це може привести до втрати зору, так як сітківка – найтонший шар тканини, що розташовується з внутрішнього боку очного яблука, ззаду. Це утворення складається з безлічі фоторецепторів, завдяки яким наш мозок отримує і сприймає зображення.

У період вагітності на органи зору виявляється високе навантаження, а значить для жінки важливо вчасно виявити відхилення, щоб організувати якісне лікування сітківки ока. Тому обов’язковий огляд у офтальмолога на термінах:

 • 10-14 тижнів;
 • 32-36 тижнів.

Якщо у жінки діагностовано короткозорість, контроль за станом органу зору повинен здійснюватися щомісяця.

Як проходять пологи, якщо виявлено патології сітківки

Багато жінок задаються цим питанням, особливо коли діагностовано негативні зміни в зорі. Що є менш небезпечним: кесарів розтин або природні пологи, складно відповісти однозначно, так як лікарі засновують своє рішення на комплексі різних чинників:

 • загальний стан здоров’я;
 • стан сітківки, очного дна;
 • вік, як фактор ризику пошкодження сітківки.

Якщо здоров’я органу зору своєчасно відновлено і немає супутніх чинників, як правило, лікарі допускають природне розродження. Кесарів розтин рекомендується в ситуаціях, коли потуги і підвищення тиску, супутні природні пологи, несуть небезпеку для здоров’я і життя матері, плода. На жаль, найпоширенішою причиною проведення кесаревого розтину є зміни стану сітківки ока.

Що робити вагітній жінці з короткозорістю

Ризик пошкодження сітківки з короткозорістю вкрай високий. Це пов’язано з різкими перепадами тиску, особливо під час пологів. Тому, з метою попередження захворювань сітківки, проводиться її зміцнення методом лазерної коагуляції. Суть процедури полягає в тому, що за допомогою ультратонкого лазера виконується фіксація сітківки в найбільш слабких областях, а також зоні розривів. В результаті область обробки якісно рубцуется і зв’язок сітківки з очною оболонкою стає міцнішим. Процедура має ряд переваг:

 • Проводиться без госпіталізації, не вимагає спеціальної і довгої підготовки.
 • Не використовується місцева анестезія.
 • Проводиться безкровно і займає не більше 20 хвилин.
 • Після проведення лазерної коагуляції жінка може повертатися до звичного способу життя.

Слід зазначити, що стан сітківки може бути пов’язано не тільки з короткозорістю. Навіть при великих відхиленнях в діоптріях вона може зберігати задовільний стан і не мати патологічних змін. Зустрічаються і зворотні випадки, коли при несуттєвій короткозорості до 3 діоптрій виявляються дистрофічні вогнища.

У яких випадках рекомендується лазерна коагуляція

Лазерна коагуляція показана до настання вагітності, тобто в період її планування. Офтальмологи рекомендують спочатку провести комплексне обстеження органу зору, при необхідності організувати лікування очей, а тільки потім проводити зміцнення. Крім того, вагітність не є протипоказанням до лазерної коагуляції, її можна проводити в термін не пізніше 35 тижнів.

Чи плануєте завагітніти або вже знаходитеся в очікуванні малюка? Обов’язково запишіться на прийом до нашого офтальмолога. Обстеження проводиться з використанням сучасного обладнання. У розділі нашого сайту, на https://novyizir.ua/uk/likuvannya-sitkivky-oka/, ви можете знайти докладну інформацію про захворювання та методи лікування сітківки. Пам’ятайте, що своєчасна турбота про очі знижує ймовірність призначення кесаревого розтину і розвитку серйозних патологій, в тому числі сліпоти.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти