Контакти

Тест на астигматизм

Астигматизм – це захворювання, яке пов’язане з аномальними процесами рефракції очей, які часто супроводжують розвиток короткозорості або далекозорості. При астигматизмі переломлення в рогівці в різних площинах відбувається неоднаково (десь більше, десь менше). Серед симптомів астигматизму можна виділити різке зниження зору або ж порушення зору (роздвоєння предметів або їх сильне викривлення, швидка втома очей, сильний головний біль).

Для виконання тесту відійдіть на 2-4 кроки від монітора, закрийте одне око і подивіться на малюнок (потім виконайте тест для іншого ока). Якщо Вам здається, що деякі з ліній темніші, ніж інші, або, навпаки, більш розпливчасті, Вам необхідна консультація офтальмолога.

У монітора закрийте одне око і подивіться на малюнок (потім виконайте тест для іншого ока). Якщо Ви не бачите ці квадрати однаково чорними, якщо один і більше квадратів виглядають сірими, це може бути ознакою астигматизму.

У зірки Сіменса чорні промені на білому тлі збігаються від периферії до центру. Якщо чіткість зору неідеальна, то, не доходячи до центру, промені розпливаються і починають перекриватися між собою. На дуже короткій ділянці вони можуть, як би злитися з фоном. Однак у міру подальшого просування до центру промені раптом знову чітко видно. При цьому зображення перетворюється як би в свій негатив. На місці чорного променя виявляється білий фон, а на місці білого тла – чорний промінь. По ходу променів подібна інверсія може відбуватися кілька разів.

Люди з хорошим зором можуть спостерігати цей ефект, якщо піднесуть картинку дуже близько до очей. На великому ж відстані від картинки промені для них будуть зливатися в суцільну сіру масу (через обмежену роздільної здатності сітківки). Якщо людина зі стовідсотковим зором розглядає наведену картинку з п’яти метрів, то промені починають зливатися в точності на половині своєї довжини, тобто коли до центру залишається 2,5 см (при повній довжині променя 5,0 см).

Зірка Сіменса дає прекрасну можливість поспостерігати, що гострота зору постійно змінюється, причому ці зміни частково підкоряються вольовому контролю.

Якщо очей астігматічен, то межа чіткої видимості променів є не окружність, а еліпс (або навіть може мати більш складну форму).

Увага! Дана перевірка є приблизними тестом і не може свідчити про наявність або відсутність у Вас будь-якого захворювання. Точний діагноз ставиться тільки лікарем-офтальмологом після діагностичного обстеження в спеціалізованому медичному центрі!

Перевірка зору онлайн
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти