Будова ока

Запис на прийом
Око людини має кулясту форму, звідси його назва - очне яблуко.

Будова ока людини складається з трьох оболонок: зовнішньої, судинної і сітківки, а також внутрішнього вмісту.

Будова ока людини

Рогівка

розора оболонка ока, яка пропускає і заломлює світло. Вона абсолютно не містить кровоносних судин, зате дуже багата нервовими закінченнями і є однією з високочутливих тканин людського організму. Рогівка володіє певною оптичною силою і має середню товщину 500-600 мікрон. Складається з:

  • епітелію, в якому зосереджені всі нервові закінчення. Оновлюється кожні 1-2 дні;
  • бoуменової мембрани (передня прикордонна мембрана);
  • строми – становить близько 90% товщини рогівки і складається з шарів і волокон колагену;
  • задньої прикордонної мембрани (десцеметової оболонки);
  • внутрішнього епітелію – ендотелію, самого внутрішнього шару рогівки, який регулює кількість води в стромі, і від рівня якої залежить прозорість рогівки.

Склера

Непрозора оболонка, що підтримує око.

Судинна оболонка

Складається з безлічі дрібних судин, по яких кров постачає око киснем і живильними речовинами. У цій оболонці також виділяють кілька відділів:

  • передній – райдужка (виконує функцію діафрагми). Колір наших очей визначається вмістом пігменту в райдужці, яку видно через рогівку. У центрі райдужної оболонки знаходиться – зіниця. Її розміри змінюються в залежності від освітленості: в темряві вона збільшується, при яскравому світлі – зменшується;
  • середній – циліарное тіло, що виробляє внутрішньоочну рідину, яка циркулює всередині ока, омиваючи і живлячи рогівку, кришталик, склисте тіло. Ця рідина відтікає через спеціальну дренажну систему в кутку передньої камери. У товщі циліарного тіла знаходиться акомодаційний м’яз, який за допомогою зв’язок регулює форму кришталика;
  • задній – хоріоідея (задня частина судинної оболонки – безпосередньо контактує зі сітківкою, забезпечуючи їй необхідне живлення).

Сітківка

Складається з декількох шарів нервових клітин. Саме вона забезпечує нам зір. На сітківці відображаються предмети, які ми бачимо. Інформація про них передається по зоровому нерву в головний мозок. Однак не вся сітківка сприймає зображення однаково: найбільшою зоровою здатністю володіє макула – центральна частина сітківки, де розташоване основна кількість зорових клітин (колбочок).

Передня камера

Знаходиться між рогівкою і райдужкою, а задня камера – між райдужкою і кришталиком. Камери заповнені внутрішньоочної рідиною.

Кришталик

Це двоопукла лінза, що володіє оптичною силою до 15-18 діоптрій. Розташовується між райдужкою і склистим тілом, утримується за допомогою цінових зв’язок. Кришталик здатний миттєво «наводити фокус» на предмети різної дальності. Еластичний, але з віком ця властивість зменшується. Як і рогівка, кришталик є частиною складної системи світозаломлюючого апарату ока, в яку також входять: рогівка, волога передньої камери і склисте тіло.

Склисте тіло

Має консистенцію желе і відокремлює кришталик від очного дна.

НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР