Контакти

Що треба робити при підозрі на катаракту

5 October 2021
Катаракта щороку вражає сотні людей. У світі вона залишається однією з найпоширеніших проблем в офтальмології.

Катаракта щороку вражає сотні людей. У світі вона залишається однією з найпоширеніших проблем в офтальмології, а в Україні відбувається тенденція зростання запущених випадків захворювання.

Катаракта виліковна! Її легко виявити і виправити. Але для цього потрібно звернутися до офтальмолога відразу після виявлення перших симптомів.

Що таке катаракта?

Катаракта – помутніння кришталика ока. Завдяки кришталику око чітко бачить навколишній світ. Особлива структура і склад роблять його прозорим – він працює як лінза, подарована людині природою. Але з плином часу структура кришталика змінюється, можуть накопичуватися сторонні білкові маси. Все це призводить до помутніння лінзи, як наслідок – людина погано бачить, а без лікування ризикує втратити зір зовсім.

Тому лікування катаракти необхідно, навіть якщо процес тільки стартував.

Як запідозрити у себе катаракту?

Точно діагностувати катаракту може тільки лікар-офтальмолог, але перші ознаки захворювання пацієнт може помітити сам. Варто захвилюватися при появі таких симптомів:

  • Зображення почало “розмиватися”, різко знизилася контрастність;
  • Предмети “роздвоюються”, а іноді їх кількість може збільшитися в 16 разів – відомі такі випадки!
  • При переведенні погляду на яскраве джерело світла з’являються ореоли;
  • Кольори стали тьмяними;
  • Часто болять очі після тривалого зорового навантаження, а також з’являється світлочутливість;
  • Очі втомлюються після кропіткої роботи – вишивання, письмо, читання і т.д.

Також при катаракті різко погіршується зір, причому звичайна корекція окулярами або лінзами не приносить результатів. Людина відчуває труднощі в повсякденному житті: складно водити машину, довго сидіти за монітором, готувати їжу.

Найбільш ймовірною ознакою катаракти виступає помітне помутніння кришталика. Він стає темним або поступово змінює колір. Такий процес говорить про запущену форму катаракти і вимагає негайної допомоги.

Методи лікування катаракти

Ефективне лікування катаракти – тільки хірургічна операція. На жаль, медикаментозна терапія не дає результатів.

Так як в основі захворювання лежить скупчення білкових мас, їх помутніння і навіть затвердіння, то вплинути на ці процеси лікарськими засобами не можна. Існують краплі, які застосовують при лікуванні катаракти, але вони можуть лише на час сповільнити процес.

Важливо розуміти: якщо помутніння кришталика вже почалося, повернути його назад неможливо. Тому вихід один – замінити старий кришталик на штучний лінзу.

Лікування катаракти в клініці Новий Зір

Клініка Новий Зір пропонує сучасні хірургічні рішення для заміни кришталика. Це мікрохірургічні технології, які здійснюються за допомогою:

Ультразвуку (факоемульсифікація). Під час операції робиться розріз до 2 мм, який не вимагає накладення швів.

Лазер останнього покоління (фемтохірургія). Заміна кришталика безножовим методом є золотим стандартом у країнах Європи і США з видалення катаракти. Сьогодні він доступний в Україні в клініці Новий Зір.

Всі операції займають до 15 хвилин, і в той же день людина починає добре бачити, навіть якщо до цього не робила цього роками.

Як не пропустити катаракту

Профілактика катаракти – це, в першу чергу, здоровий спосіб життя. На жаль, організм будь-якої людини з роками піддається змінам, тому і кришталик мутніє у всіх, просто в різному ступені. Щоб уповільнити цей процес, намагайтеся:

  • Вживати в їжу більше вітамінів і мінералів;
  • Захищати очі від дії сонячного світла;
  • Не вживати тютюн, звести до мінімуму прийом алкоголю;
  • Робити гімнастику для очей і давати їм відпочинок.

Щоб не пропустити катаракту:

1. Обов’язково після 40 років раз на рік відвідуйте офтальмолога. Навіть якщо катаракта ще непомітна, помутніння вже може розпочатися. Спеціальний мікроскоп в кабінеті окуліста зафіксує навіть ці незначні зміни. Це важливо для своєчасного лікування.

2. Якщо в роду були випадки катаракти, відвідуйте офтальмолога 1 раз на рік до 40 років і 2 рази на рік після 40.

3. Також перевірте зір, якщо була травма ока або радіаційне опромінення. Під дією цих факторів катаракта може розвиватися в будь-якому віці.

Головна рекомендація від фахівців клініки Новий Зір – не займайтеся самолікуванням! Катаракта – досить серйозне захворювання. Як тільки ви помітили у себе перші симптоми, терміново зверніться до лікаря, адже запущені випадки оперувати складніше.

Автор
пархоменко георгій якович
Головний лікар мережі медичних центрів «Новий Зір» (Київ). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти