Контакти
Ризики і небезпеки лазерної корекції зору

Ризики і небезпеки лазерної корекції зору

9 October 2019
Позитивні сторони і недоліки лазерної корекції зору, про які слід знати, плануючи операцію

Незважаючи на ефективність і безболісність процедури, багато пацієнтів цікавляться, чи шкідлива лазерна корекція і які ризики при такій операції. У цій статті ми розповімо, про що слід знати, плануючи поліпшення зору за допомогою лазерної корекції.

Плюси і мінуси лазерної корекції зору

Процедура давно зарекомендувала себе як один з кращих способів виправити вади зору. З кожним роком технології використання лазера в офтальмології удосконалюються, розширюючи можливості для пацієнтів. Однак кожна медаль має дві сторони. Розглянемо уважніше позитивні сторони і недоліки лазерної корекції.

Плюси лазерної корекції зору

 • швидкість проведення самої процедури і короткий період відновлення. Операція триває близько 10 хвилин і вже через пару годин пацієнт може йти додому.
 • висока точність і низька травматичність. Попередня діагностика дозволяє точно визначити область застосування лазера, при цьому він мінімально впливає на тканини зорових органів, немає необхідності в накладенні швів.
 • індивідуальний підхід. У мережі центрів «Новий Зір» кожен пацієнт проходить комплексну діагностику і отримує консультацію лікаря-офтальмолога. Це дозволяє визначити і методику лікування, і можливе ризики в кожному конкретному випадку. Далі лікар вибирає найоптимальніший варіант лікування.
 • лазерна корекція може здійснюватися на обох зорових органах одночасно. Мінуси лазерної корекції зору
 • обмеження за віком пацієнтів – корекцію виконують з 18 до 45 років.
 • заборона на проведення процедури в період вагітності і лактації, а також при наявності певних патологій, інфекцій, ендокринних порушень
 • заборона на проведення процедури при наявності деяких хвороб зорових органів: важка ступінь короткозорості, катаракта, глаукома, кератоконус (витончення рогівки оболонки і зміна її контурів)
 • при недотриманні рекомендацій офтальмолога в післяопераційний період гострота зору може знизитися.

Як бачимо, недоліки лазерної корекції – це скоріше обмеження, які виходять із фізіології пацієнта або результат його ставлення до очей у післяопераційному періоді. Однак існують медичні ризики і небезпеки процедури. Зупинимося на них детальніше.

Лазерна корекція: можливі ризики

Головні небезпеки лазерної корекції – відсутність очікуваного результату і погіршення зору. Такі випадки швидше виняток, ніж правило, і вони можуть бути викликані низкою причин:

 • Неправильна доопераційна діагностика.
 • Технічні помилки під час самої процедури, пов’язані як з роботою апарату, так і з людським фактором.
 • Фізіологічні особливості організму, які складно передбачити на етапі діагностики. Наприклад, у виняткових випадках у деяких пацієнтів епітелій загоюється довше середньостатистичних показників. Щоб знизити больові відчуття, офтальмолог прописує краплі для очей. Ще одна небезпека, викликана індивідуальними особливостями пацієнта, поява кольорових або світлових аномалій, наприклад, при поганому освітленні або відображенні від дзеркальних поверхонь.
 • Ускладнення в післяопераційний період: зміщення клаптя, запалення, інфекція та ін. Щоб уникнути цих ризиків, а також для швидкого реагування при їх появі пацієнти повинні чітко відповідати інструкціям лікаря і при перших симптомах і дискомфорті звертатися до офтальмолога.
 • Часткове повернення астигматизму, короткозорості або далекозорості. Зустрічається рідко і пояснюється, як реакція тканини на зміни і повернення до звичного для неї анатомічного положення. Виправляється докорекцією через 3-6 місяців після стабілізації зору.

Небезпеки лазерної корекції: зводимо до мінімуму!

Повністю уникнути ризиків і наслідків не дозволяє сама природа організму. Але можна їх мінімізувати, звернувшись до професіоналів. Лікарі медичних центрів «Новий Зір» вже більше 15 років кожен день за допомогою успішних операцій підтверджують високу репутацію. Їх професіоналізм, постійне вдосконалення навичок і застосування прогресивних методик зводить ризики людського фактора практично до нуля. При цьому клініка несе відповідальність за результат лікування, тому в разі необхідності проводить докорекцію зору на безкоштовній основі.

Довіртеся кращим – запишіться на консультацію в «Новий Зір» вже зараз!

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти