Контакти

П’ять способів відтермінувати вікові погіршення зору

8 April 2023
З роками кожен із нас починає гірше бачити – хтось раніше, хтось пізніше. Чому відбувається цей процес та чи можна на нього вплинути? Про це для читачів доступно розповідає лікарка-офтальмолог медцентру «Новий Зір» у Дніпрі Анастасія Прокопович. Зниження зору з плином часу, на жаль, уникнути неможливо. Внаслідок природних трансформацій, що відбуваються через старіння організму (у нашому випадку ми кажемо про очі), в багатьох розвивається далекозорість чи пресбіопія, тобто порушення рефракції, або ж катаракта, глаукома, макулодистрофія.

Хвороби, пов’язані з віковим погіршенням зору

Далекозорість

Офтальмологи називають її гіперметропією. Це зміни в оптичній системі ока, які відбуваються в нас протягом життя. Ви ж знаєте, що всі немовлята народжуються із далекозорістю, а з ростом очного яблука зір дитини поступово приходить до норми? Проте з віком, після 40 років, згадані зміни прогресують і даються взнаки. Кришталик, який відповідає за фокусування зображення, втрачає еластичність, через що в нас знижується зір на близькі відстані. А згодом ми відчуваємо, що й у далечінь бачимо вже не так добре, як раніше. Так проявляється далекозорість.

Пресбіопія

У разі вікової далекозорості (пресбіопії), що виникає в людей за сорок, зір погіршується лише на близькі відстані. Це фізіологічний процес, уникнути якого неможливо, бо зумовлений він знову ж таки втратою кришталиком своїх властивостей.

Макулодистрофія

Це захворювання, за якого страждає центральна частина сітківки. Саме від неї залежить, як ми бачитимемо форму, колір, об’єми предметів. Іншими словами, то є наш рецепторний центр.

Глаукома

Найагресивніша хвороба, яка, за даними ВООЗ, є основною причиною сліпоти у світі. Має спадковий характер і, на жаль, вилікувати її неможливо. Вона вимагає контролю: внутрішньоочного тиску, стану сітківки та нервового волокна; поля зору.

Більше в статті: https://thepage.ua/

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти