Контакти

П’ять найпоширеніших травм ока, які трапляються на Новий рік

30 December 2022
Небезпечний Новий рік – бережіть очі! Якими б не були реалії, але українці люблять, а головне вміють святкувати. Проте розслаблюючись і веселячись у гарній компанії, ми часто забуваємо про безпеку, що може призводити до різного роду травм.

Напередодні Нового року ми поцікавилися найчастішими причинами травмування очей і запитали в доктора медичних наук, професора, спеціаліста з офтальмопластики медцентру “Новий Зір” Оксану Петренко, які можуть бути наслідки для здоров’я та що робити в тій чи іншій ситуації.

Корком в око

Виявляється найчастіше на новорічних святах люди потерпають від шампанського, точніше від процесу відкорковування пляшки. Швидкість вильоту корка з горлечка така, що сила удару порівняна із пострілом з травматичного пістолета. Наслідки бувають серйозними: можливі розриви тканин ока, пошкодження судин, рогівки, кришталика, а також відшарування сітківки. Якщо в потерпілого з’являється пелена перед очима й не зникає протягом п’яти хвилин, спалахують яскраві чи темні плями або не відновлюється бічний зір, його слід терміново везти до лікарні.

Бійка

Досить вийти у новорічну ніч на вулицю, щоб побачити, як гарячі зірвиголови під впливом алкоголю залишають одне одному знаки уваги – тумаки та синці. А це вже вірний спосіб зіпсувати зір. Щоправда, зараз діє комендантська година, але бійки у гучних компаніях відбуваються і вдома. Тож перед тим як розмахувати кулаками, згадайте, що такі травми бувають чотирьох ступенів. Якщо в разі забитого ока першого ступеня можна відбутися синцем на пів обличчя, то інші три призводять до проблем із зором – надривів рогівки, пошкодження склери, кришталика, сітківки.

Петарди

Під час воєнного стану феєрверки, петарди, салюти заборонені законом. Проте цей товар все одно продають, і на жаль, від необережного поводження з піротехнічними виробами передусім страждають діти й підлітки. Не забуваємо й про дозволені бенгальські вогні. Іскри від них або ж безпосередньо петарда потрапляють просто в обличчя. Таким чином в легкому варіанті можна обпекти слизову, а в найгіршому – втратити око.

Алкоголь

Вартість спиртних напоїв зараз дуже зросла, тож не дивно, що можна запросто натрапити на фальсифіковану продукцію. Отруєння сурогатом загрожує різними проблемами, зокрема й токсичною нейроретинопатією. Іноді концентрація токсинів у “паленій” горілці настільки висока, що ушкоджує зоровий нерв та сітківку. Результат – часткова або повна втрата зору. Тож в разі отруєння алкоголем негайно їдьте в лікарню.

Більше в статті: https://gk-press.if.ua/

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти