Контакти

Помутніння задньої капсули кришталика

Запис на прийом
Що таке помутніння задньої капсули кришталика

Капсула кришталика – це найтонший еластичний мішечок, куди при операції з приводу катаракти вставляється штучний кришталик, або, кажучи професійною мовою, інтраокулярна лінза (ІОЛ). Під час операції передня частина капсули видаляється і її вміст – каламутні ядро і кора кришталика – видаляються. ІОЛ імплантується в задню частину капсули, яка залишилася. Помутніння задньої капсули кришталика.

Ця мікрофотографія отримана спеціальним способом освітлення – ретроілюмінацієй. Червоне коло – це зіниця, освітлена зсередини ока. На тлі такого рефлексу добре видно будь-які перешкоди на шляху світла. Стрілкою на малюнку позначена однорідна область, в якій відсутне помутніння задньої капсули. В інших відділах ясно проглядається шорсткість капсули, що призводить до розсіювання світлових променів і зниженню зору.

В силу деяких природних і повністю неконтрольованих причин у певної частини пацієнтів після видалення катаракти та імплантації ІОЛ поступово розвивається помутніння задньої капсули кришталика. Помутніння, як правило, буває слабо вираженим і мало позначається на зорі. Частота його коливається від 10% до 50% від усіх прооперованих хворих і залежить від багатьох факторів, в т.ч. супутньої очної патології, досвіду хірурга, методу операції, типу використовуваного штучного кришталика. Коли таке помутніння розвивається, пацієнти починають відчувати симптоми, схожі з такими, як при розвитку катаракти. Тому цей стан також відомий під назвою вторинна катаракта.

Ознаки (симптоми)

  • Поступове зниження зору при хорошому зорі відразу після операції.
  • Засвіти від сонця і штучних джерел світла.

Діагностика

Лікар може поставити діагноз помутніння задньої капсули під час звичайного огляду очей за допомогою щілинної лампи. Помутніння проглядається краще після розширення зіниці. Гострота зору відразу після видалення катаракти та результати визначення ретинальної гостроти зору використовуються для прогнозу поліпшення зору після видалення помутніння.

Лікування

Проста лазерна операція, яка називається ІАГ-лазерною дісцизією задньої капсули, видаляє каламутну задню капсулу з оптичної вісі, що відновлює зір. Процедура безболісна, не вимагає анестезії і супроводжується мінімальним ризиком, так як не вимагає розрізування ока.

Після того, як пройде дія крапель, що розширюють зіницю, більшість пацієнтів відзначають моментальне поліпшення зору. Ступінь поліпшення зору залежить від присутності іншої очної патології і того, наскільки мутною була капсула.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти