Контакти

Операція по заміні кришталика ока

Запис на прийом
За якою причиною потрібна заміна кришталика ока?

Багатьох пацієнтів, які мають різні проблеми із зором, хвилює дуже важливе питання: коли потрібна операція з видалення кришталика очей?

Також пацієнтів турбує питання: з яких причин може знадобитися заміна кришталика в оці?

ЧИ ПОТРІБНА ОПЕРАЦІЯ?

ЧИ ПОТРІБНА ОПЕРАЦІЯ З ВИДАЛЕННЯ КРИШТАЛИКА ОКА?

Відповідь на питання – чи потрібна операція видалення кришталика ока – може дати тільки всебічне обстеження у кваліфікованого лікаря-офтальмолога. Бувають випадки, коли пацієнтові ставили діагноз катаракта, який пізніше не підтвердився, тому щоб бути впевненим в тому, що вам дійсно потрібно видалення кришталика очей, важливо повністю обстежитися.

ЗА ЯКОЮ ПРИЧИНИ ПОТРІБНА ЗАМІНА КРИШТАЛИКА ОКА?

Помутніння кришталика, або катаракта, може виникнути з різних причин, однак найбільш поширена причина це вікові зміни. Також заміна кришталика може знадобитися при помутнінні кришталика, що виникають на тлі цукрового діабету, після травми ока, опроміненні організму, аутоімунних захворювань, сильних стресових впливах.

НАСКІЛЬКИ РИЗИКОВАНА ОПЕРАЦІЯ З ВИДАЛЕННЯ КРИШТАЛИКА ОКА?

РИЗИКИ ЗВЕДЕНІ ДО МІНІМУМУ

Оскільки будь-які операційні втручання викликають острах у пацієнтів, це питання цілком зрозуміле. Відповідаємо: операція по заміні кришталика очей є однією з найбільш високотехнологічних і ризики при її виконанні досвідченим хірургом зведені до мінімуму.

СУТЬ ОПЕРАЦІЇ ФАКОЕМУЛЬСИФІКАЦІЇ

Суть операції факоемульсифікації полягає в наступному: спочатку очне яблуко знеболюється місцевою анестезією, потім робляться мікророзрізи в рогівці, через які відбувається видалення кришталика. Цей етап проводиться за допомогою ультразвуку. Далі, мішок – капсула, в якому був старий кришталик, очищається від залишків зруйнованого кришталика. За допомогою спеціального приладу вводиться штучний кришталик, який сам розправляється всередині ока, потім мікророзрізи герметизуються.

ОСОБЛИВОСТІ ШТУЧНОГО КРИШТАЛИКА

ВЛАСТИВІСТЬ КРИШТАЛИКА

Варто відзначити, що новий кришталик не є рідким, він виготовлений з біосумісностного гнучкого полімеру, який дуже швидко змінює свою форму. Ця властивість вкрай важлива, оскільки кришталик повинен фокусуватися для відображення світлових променів на сітківці.

ПРОЦЕС ЗАГОЄННЯ

Оскільки новий кришталик виготовлений з біосумісностного матеріалу, випадків його відторгнення помічено не було. Після завершення установки штучного кришталика, мікророзріз самогерметизується – для його загоєння не потрібні ні шов, ні спеціальні захисні лінзи.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ОГЛЯДИ

Коли операція з заміни кришталика ока завершена, пацієнт може повертатися додому та займатися практично будь-якими справами по господарству. Лежати в стаціонарі не потрібно. Після того як заміна кришталика ока проведена, в медичному центрі «Новий зір» пацієнт приходить на післяопераційні огляди та безкоштовно спостерігається, згідно з термінами, вказаними в договорі.

 

ОПЕРАЦІЯ З ВИДАЛЕННЯ КРИШТАЛИКА ОКА: ПРОФІЛАКТИКА ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

Повна реабілітація після операції займає близько двох-трьох тижнів. Протягом цього часу опероване око не можна сильно навантажувати, краще обмежити сильні фізичні навантаження, в іншому немає ніяких обмежень. Якщо ж говорити про відновлення зору, то воно відбувається буквально на операційному столі. Підбирати окуляри для читання вже можна через 5 днів після операції.

ЗАСТОСУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ КРАПЕЛЬ

Також протягом усього періоду реабілітації призначається застосування спеціальних крапель, які допоможуть запобігти потраплянню інфекції в опероване око. Вони видаються пацієнтові безкоштовно після операції.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Крім цього, слід дотримуватися таких рекомендацій: не терти очі, не піднімати важких предметів, не робити різких рухів. У перший місяць після операції з видалення кришталика небажано відвідувати баню, басейн, піднімати більше 20 кг, а користуватися косметикою для очей можна тільки після 2 тижнів після операції.

 

ВИДАЛЕННЯ КРИШТАЛИКА ОКА: ЯКУ МОДЕЛЬ ІНТРАОКУЛЯРНОЇ ЛІНЗИ ВИБРАТИ?

ВИБІР ІНТРАОКУЛЯРНИХ ЛІНЗ

На сьогоднішній день на ринку представлена велика кількість різновидів інтраокулярних лінз, тобто, штучних кришталиків. Якщо ви плануєте проведення операції з заміни кришталика, вам буде цікаво знати, що деякі моделі кришталиків дають можливість коригувати зір, виправляти наявні патології зору.

СЕРТИФІКОВАНІ КРИШТАЛИКИ

Найбільш поширеними є штучні кришталики виробництва США. У наших медичних центрах до використання допускаються тільки ті моделі кришталиків, які пройшли всі клінічні дослідження та сертифіковані Міністерством охорони здоров’я України. Пацієнт може висловлювати побажання щодо виробника кришталика, однак оптичну силу та інші параметри вибирає тільки офтальмохірург.

ЗАМІНА КРИШТАЛИКА ОЧЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ФЕМТОСЕКУНДНОГО ЛАЗЕРУ

ФЕМТОСЕКУНДНИЙ ЛАЗЕР

Крім традиційної технології факоемульсифікації, в наших медичних центрах застосовується новітня розробка офтальмохірургії – фемтосекундний лазер. Особливістю фемтохірургіі є автоматичне виконання лазером найважливіших етапів операції.

СУТЬ ЛАЗЕРУ

Важлива особливість операції за допомогою фемтосекундного лазеру – руйнування кришталика через рогівку, без її пошкодження. Луч фокусується на капсулі з кришталиком, після чого розщеплює його на дрібні частинки. Це дозволяє зменшити кількість маніпуляцій всередині ока та впливу на око ультразвуку, що зводить до мінімуму ризик ускладнень. Операція з використанням фемтохірургіі рекомендується у випадках як не ускладненої, так і ускладненою катаракти, при цукровому діабеті, дистрофії рогівки, після травм ока

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти