Контакти
Катаракта та водіння автомобілем

Операція з видалення катаракти допоможе зробити водіння авто на 48% безпечніше

17 October 2019
Нове дослідження показує, що після операції ефективність водіння значно зростає.

Нове дослідження показує, що після операції ефективність водіння значно зростає*.

Про те, що після операції катаракти зір відновлюється – відомо давно. За відгуками людей, вони приголомшені тією яскравістю кольору, який починають бачити після операції, плюс значно поліпшується зір вночі. Деякі навіть рідше починають користуватися окулярами. Але чи можна кількісно оцінити поліпшення якості зору?

Щоб відповісти на це питання, дослідники з Австралії використовували симулятор водіння для перевірки зору пацієнтів до і після операції з видалення катаракти. Вони виявили, що число нещасних випадків і аварій зменшилася на 48% після операції. Дослідники представили результати своїх досліджень на 123-х щорічних зборах Американської академії офтальмології.

Чому виникає катаракта

Катаракта є нормальним наслідком старіння організму. Ці зміни відбуваються поступово протягом багатьох років – прозорий кришталик всередині очі поступово стає каламутним. Симптоми розвивається катаракти іноді важко відрізнити від інших вікових змін зору. Ви можете стати більш короткозорим; кольори здаються більш тьмяним, а відблиски від світла ускладнюють видимість вночі.

Як проходить оперція з видалення катаракти?

Під час хірургії катаракти помутнілий кришталик змінюють на штучний. Операція безпечна, проходить швидко і ефективно. Але не кожній людині лікар відразу призначає операцію. Рішення про хірургію найчастіше ґрунтується на тому, наскільки катаракта заважає у повсякденному житті. Офтальмологи зазвичай оперують одне око за раз, починаючи з того, де більш щільна катаракта. Якщо операція пройшла успішно, і зір значно покращився, то операцію на другому оці можуть скасувати або відкласти. Але все ж, більшість людей відчувають значну перевагу від операції на другому оці. Поліпшується сприйняття глибини картинки, зір стає чіткіше, що полегшує читання і водіння.

Як змінюється життя після операції катаракти

Щоб краще зрозуміти, наскільки хірургія катаракти впливає на якість життя пацієнтів, доктор Джонатан Нг, доктор медичних наук, і його колеги з Університету Західної Австралії перевірили якість водіння 44 пацієнтів перед операцією з видалення катаракти. Симулятор водіння оцінював різні змінні: скориговані обмеження швидкості, щільність руху, неконтрольовані перехрестя і пішохідні переходи. Після першої операції пацієнти знову пройшли обстеження на симуляторі водіння, а потім і після операції на другому оці. Так ось, після операції на одному оці, кількість помилок знизилося на 35%; після другої операції – їх число скоротилося до 48%.

Відомо точно, що до 80 років приблизно у половини з нас розвинеться катаракта.

«Оцінка гостроти зору, яку перевіряють за допомогою таблиці – є важливим показником придатності людини до водіння, але це неповна оцінка. – зауважує доктор Джонатан. – Якість зору – теж дуже важливий показник. Чутливість ока до світла, гарне нічний зір – ось що підвищує безпеку водія на дорозі ».

Чи варто оперувати катаракту

«В Австралії та інших країнах люди можуть чекати місяцями, щоб отримати фінансовану державою операцію з видалення катаракти», – сказав д-р Нг. «У той же час наші результати підкреслюють важливість операції з видалення катаракти – це підвищує безпеку, мобільність і незалежність людей, особливо у віці».

Якщо ви ще сумніваєтеся, робити операцію з видалення катаракти чи ні, то дайте відповідь для себе на такі питання:

  • 1. Чи можете ви безпечно виконувати свою роботу і водити машину?
  • 2. Чи є у вас проблеми з читанням або переглядом телевізора?
  • 3. Чи складно вам готувати, робити покупки, підніматися по сходах або приймати ліки?
  • 4. Чи впливає проблема із зором на вашу незалежність?
  • 5. Чи заважає яскраве світло водінню?

Якщо на один або кілька питань ви відповіли позитивно, то без сумнівів записуйтеся до офтальмолога. У медичних центрах Новий Зір операція з видалення катаракти займає 10-15 хвилин і вже в той же день людина може повертатися додому до своїх повсякденних справ. Сучасні технології факоемульсифікації, які застосовуються для видалення катаракти, дозволяють виконувати операцію швидко, безпечно і безболісно під місцевою анестезією. Операцію з видалення катаракти виконують висококваліфіковані досвідчені офтальмохірурги медичних центрів Новий Зір. Записуйтеся на консультацію на novyizir.ua. Змінюйте своє життя на краще!

*https://www.aao.org/newsroom/news-releases/detail/another-reason-to-get-cataract-surgery-safety

Автор
пархоменко георгій якович
Головний лікар мережі медичних центрів «Новий Зір» (Київ). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти