Небезпечне нарощування та шкідливий глітер: як макіяж очей шкодить здоров’ю

27 December 2022
Сучасну жінку складно уявити без макіяжу. Тим більше українок, які завжди підтримують усілякі покращення: татуаж брів, штучні вії, виразні стрілки, блискучі тіні. Як макіяж, татуаж і нарощення вій позначаються на здоров’ї очей, розповідає Юлія Бейлик, лікарка-офтальмолог, ретинолог медцентру “Новий Зір” у Хмельницькому.

Небезпека використання косметики або нарощення вій полягає в тому, що хімічні сполуки або часточки засобу потрапляють на слизову ока, порушуючи її природний стан. З’являється дискомфорт, відчуття чогось зайвого. Причому не лише під час нанесення макіяжу, а й після його видалення, особливо водостійкої туші та різноманітних глітерів. Як наслідок, починається сльозотеча, і хочеться раз за разом терти цю ділянку. Та й самі повіки можуть сильно реагувати на інгредієнти б’юті-продуктів. Тож позначки “гіпоалергенний”, “перевірений дерматологами або офтальмологами”, якщо це, звісно, не маркетинговий хід, мають значення. 

Основні проблеми

Коли дівчинка починає фарбуватися, то з численних відео в ютубі й соцмережах дізнається про чутливість шкіри навколо очей, що вона тонша, ніж в інших місцях, і має набагато менше сальних залоз. А от на те, що це найрухливіша ділянка (на день ми моргаємо до 12 тис. разів!), яка, на жаль, найменше захищена від зовнішніх чинників – вітру, сухого повітря, сонця, бактерій, мабуть, зважають не всі. І косметичні засоби можуть стати як помічниками, так і шкідниками.

Назвемо основні негативні наслідки:

  • висипання, подразнення, сухість шкіри, набряк повік;
  • свербіж і печіння в ділянці очей;
  • порушення слізної плівки;
  • гнійні виділення з очей.

Подразнення від туші, тіней чи засобів догляду можуть спричиняти біль в очах, їхнє почервоніння і навіть світлобоязнь. У зимовий період, коли знижується імунітет, воно здатне спровокувати запалення й розвиток очної інфекції. В такому разі варто відмовитися від косметики, ба більше – її доведеться викинути, бо вона стане джерелом повторного зараження. Інструменти ж для нанесення мейкапу достатньо продезінфікувати. А взагалі їх раз на тиждень потрібно очищати мийними  розчинами.

Більше в статті: https://tsn.ua/

Автор
бейлик юлія володимирівна
Медичний директор центру Новий Зір (Хмельницький)
До всіх новин
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР