Контакти

Небезпечне нарощування та шкідливий глітер: як макіяж очей шкодить здоров’ю

27 December 2022
Сучасну жінку складно уявити без макіяжу. Тим більше українок, які завжди підтримують усілякі покращення: татуаж брів, штучні вії, виразні стрілки, блискучі тіні. Як макіяж, татуаж і нарощення вій позначаються на здоров’ї очей, розповідає Юлія Бейлик, лікарка-офтальмолог, ретинолог медцентру “Новий Зір” у Хмельницькому.

Небезпека використання косметики або нарощення вій полягає в тому, що хімічні сполуки або часточки засобу потрапляють на слизову ока, порушуючи її природний стан. З’являється дискомфорт, відчуття чогось зайвого. Причому не лише під час нанесення макіяжу, а й після його видалення, особливо водостійкої туші та різноманітних глітерів. Як наслідок, починається сльозотеча, і хочеться раз за разом терти цю ділянку. Та й самі повіки можуть сильно реагувати на інгредієнти б’юті-продуктів. Тож позначки “гіпоалергенний”, “перевірений дерматологами або офтальмологами”, якщо це, звісно, не маркетинговий хід, мають значення. 

Основні проблеми

Коли дівчинка починає фарбуватися, то з численних відео в ютубі й соцмережах дізнається про чутливість шкіри навколо очей, що вона тонша, ніж в інших місцях, і має набагато менше сальних залоз. А от на те, що це найрухливіша ділянка (на день ми моргаємо до 12 тис. разів!), яка, на жаль, найменше захищена від зовнішніх чинників – вітру, сухого повітря, сонця, бактерій, мабуть, зважають не всі. І косметичні засоби можуть стати як помічниками, так і шкідниками.

Назвемо основні негативні наслідки:

  • висипання, подразнення, сухість шкіри, набряк повік;
  • свербіж і печіння в ділянці очей;
  • порушення слізної плівки;
  • гнійні виділення з очей.

Подразнення від туші, тіней чи засобів догляду можуть спричиняти біль в очах, їхнє почервоніння і навіть світлобоязнь. У зимовий період, коли знижується імунітет, воно здатне спровокувати запалення й розвиток очної інфекції. В такому разі варто відмовитися від косметики, ба більше – її доведеться викинути, бо вона стане джерелом повторного зараження. Інструменти ж для нанесення мейкапу достатньо продезінфікувати. А взагалі їх раз на тиждень потрібно очищати мийними  розчинами.

Більше в статті: https://tsn.ua/

Автор
бейлик юлія володимирівна
Медичний директор центру Новий Зір (Хмельницький)
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти