Контакти

Запалення зорового нерва

Запис на прийом
Неврит (запалення) зорового нерва (оптичний неврит, зоровий неврит) - це гостре захворювання, що виявляється запаленням зорового нерва.

Він часто зустрічається в поєднанні з неврологічними хворобами, що характеризуються деміелінацією. Деміелінація – це втрата зовнішнього жирового шару нервового волокна, який забезпечує швидку провідність нервового імпульсу. Найчастіше неврит зорового нерва поєднується з розсіяним склерозом – повільно прогресуюче захворювання нервової системи, що виявляється як раз цієї самої деміелінацією. Нерідко запалення зорового нерва є дебютом розсіяного склерозу або передує розвитку розсіяного склерозу на декілька років. Іноді причина розвитку невриту зорового нерва залишається невідомою.

На очному дні видно розмитість кордонів диску зорового нерва та його набряклість.

Більшість пацієнтів з невритом зорового нерву відчувають різке погіршення зору в поєднанні з болем, що виникає при русі хворим оком. Це захворювання зазвичай проявляється на одному оці та може періодично давати рецидиви, як наприклад часто буває при поєднанні з розсіяним склерозом.

Ознаки (симптоми)

Наступні симптоми невриту зорового нерву не зустрічаються у всіх випадках, але вони бувають найчастіше.

 • Біль при русі оком (в 90% випадків).
 • Біль в оці без руху.
 • Зниження гостроти зору.
 • Зір як у пітьмі.
 • Знижений сприйняття кольору.
 • Звуження периферичного поля зору.
 • Сліпа пляма в центрі.
 • Лихоманка.
 • Головний біль.
 • Нудота.
 • Зниження зору після фізичних навантажень, лазні, гарячого душу або ванни (при підйомі температури тіла).

Діагностика

Лікар бере до уваги кілька факторів при діагностиці невриту зорового нерву. Захворювання не завжди знаходить підтвердження при огляді диска зорового нерву на очному дні за допомогою офтальмоскопа. Біль при русі оком – характерна скарга для цього захворювання. Лікар може перевірити реакцію зіниць на світло та призначити електрофізіологічне дослідження зорового нерву, дослідження полів зору, кольоросприйняття та комп’ютерну томографію (КТ) або магніторезонансної томографію (МАРТ) головного мозку.

Лікування

Лікування цього захворювання в абсолютній більшості випадків проводиться призначенням стероїдних гормонів і нестероїдних протизапальних препаратів в краплях, мазях, таблетках і уколах. Також застосовуються і антибіотики. Дуже рідко вдаються до хірургічної операції при невриті зорового нерву. Вона називається декомпресією оболонки зорового нерву та полягає в її розтині для зниження тиску в зоровому нерві, яке при цьому захворюванні неминуче підвищено через запальний набряк.

З багаторічного дослідження лікування невриту зорового нерву (Optic Neuritis Treatment Trial) лікарі дізналися, що призначення стероїдних гормонів в вену (а не в таблетках) зменшує ризик розвитку розсіяного склерозу в майбутньому. Ця знахідка має велике значення, оскільки у половини пацієнтів з невритом зорового нерву в майбутньому розвивається розсіяний склероз. Хоча це лікування має мінімальний вплив на зір, воно важливе для загального здоров’я пацієнта.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти