Контакти

Непрохідність центральної вени сітківки

Запис на прийом
Що таке непрохідність центральної вени сітківки?

Непрохідність вени сітківки виникає, коли відбувається закупорка цього кровоносної судини або його гілок, що призводить до зворотного току венозної крові в капіляри сітківки, підйому в них тиску, кровотеч в сітківку, її набряку і ішемії (нестачі кисню). Згодом через наслідки венозної непрохідності в оці може підвищитися тиск і розвинутися глаукома.

Зміни в зорі відрізняються в кожному випадку і залежать від місця закупорки вени. Якщо сталася оклюзія гілки центральної вени сітківки, пацієнти часто відзначають поступове поліпшення зору по мірі розсмоктування кровотечі в сітківку. Відновлення зору після оклюзії самої центральної вени набагато менш ймовірно, оскільки в процес втягнута макули. Це захворювання зустрічається однаково часто і у чоловіків, і у жінок, найбільш часто після 60 років.

На фотографії показано місце тромбозу. Кров, що збирається цією гілкою з сітківки, не може подолати блоку, що призводить до кровотеч і набряку сітківки.

 

Ознаки (симптоми)

  • Різке початок, часто в ранкові години, на тлі високого артеріального тиску.
  • Розмите або відсутнє зір в частині поля зору одного ока (в разі поразки гілки центральної вени сітківки).
  • Виражене зниження центрального зору (в разі ураження центральної вени сітківки).

Діагностика

Непрохідність вени сітківки визначається при обстеженні сітківки методом офтальмоскопии. Може знадобитися флюоресціновая ангіографія для оцінки крообращенія в сітківці і ступеня її набряку.

Картина, представлена зліва, поширена на всю сітківку. Так виглядає непрохідність центральної вени сітківки.

Лікування

Терапія захворювання зводиться до лікування його ускладнень. Якщо стався крововилив у склоподібне тіло, яке в свою чергу може ускладнитися відшаруванням сітківки, буде потрібна операція вітректомія для видалення згорнулася крові. Для запобігання зростанню патологічних новоутворених судин на сітківці і райдужці може бути призначена лазерна коагуляція сітківки. Остання операція також буває необхідною при розвитку такого ускладнення як глаукома.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти