Контакти
Наскільки стабільним буде зір, після лазерної корекції

Наскільки стабільним буде зір, після лазерної корекції

5 October 2021
Хоча лазерна корекція зору відкриває очі по-новому і розширює горизонти, багато хто побоюється цієї методики.

Хоча лазерна корекція зору відкриває очі по-новому і розширює горизонти, багато хто побоюється цієї методики. Часті питання пацієнтів: “А чи буду я добре бачити через кілька років після корекції?”, “Наскільки зір залишиться стабільним?” Давайте ж відповімо на них.

Поняття рефракції і її стабільності

Рефракція – це здатність ока заломлювати світло. Завдяки їй органи зору виконують свою основну функцію – дають нам можливість бачити світ. При цьому промені світла можуть фокусуватися на сітківці, за нею або перед нею. Щодо фокусування виділяють:

100% зір – промені фокусуються на сітківці;

міопія або короткозорість – фокусування променів перед сітківкою, людина погано бачить вдалину;

гіперметропія або далекозорість – промені фокусуються за сітківкою і людина погано бачить поблизу.

астигматизм – фокусування променів в різних точках через форму рогівки і кришталик, людина бачить розмиті зображення.

Аномалії рефракції вирішуються за допомогою лазерної корекції. Але чи може рефракція залишатися стабільною?

Заломлення світла залежить не тільки від стану ока. Тому рефракція змінюється навіть при відсутності аномалій. Протягом дня вона може коливатися в межах 0,5 діоптрій. Також існує тенденція зміни рефракції з віком, тому не можна вважати її абсолютно стабільною. Питання полягає тільки в тому, наскільки ступінь рефракції впливає на якість життя?

При якій рефракції показана лазерна корекція?

Короткозорість, далекозорість і астигматизм є аномаліями рефракції і прямим показанням до проведення лазерної корекції зору. Операція може проводитися за відсутності протипоказань, і результат її буде різним у кожному індивідуальному випадку. Багато що залежить від фізіології ока і результатів діагностики.

Основні показники аномалій рефракції, при яких можна проводити операцію:

Аномалія рефракції

Показники гостроти зору в діоптріях

Міопія (короткозорість)

-1,0 — -10,0

Гіперметропія (далекозорість)

+1,0 — +5,0

Астигматизм

У межах ±5

Бажано, щоб за останній рік рефракція мала стабільність в межах 1 діоптрії. При різкому погіршенні параметрів зору передбачити результат операції складніше.

Результат лазерної корекції

Після лазерної корекції зору гострота зору може бути 100% і навіть вище. І операція гарантує, що в найближчі роки окуляри більше не будуть потрібні. Так як сама рефракція – ще той нестабільний показник (вранці і ввечері вона може змінюватися в межах 0,5 діоптрій), то при корекції підбирають максимально комфортні параметри гостроти зору для пацієнта. Що це означає?

Наприклад, початкова гострота зору -4,0 D, пацієнт бачить тільки 2 верхні рядки в таблиці. Він носить окуляри або лінзи з оптичною силою -3,5 D і бачить в них комфортно. Але все ж самі нижні рядки в таблиці йому недоступні. Приблизно такий же ефект вийде після лазерної корекції зору. Людина покращує якість зору, бачить навколишні предмети, людей, живе повноцінним життям. При цьому очки їй не потрібні.

Однак, в найближчі тижні після операції можливі миопического зміни в зорі. Це означає, що мозок поступово вчиться бачити краще без окулярів і лінз, і гострота зору стає вище запланованої і може бути 110-120%.

Що буде через кілька років після корекції?

Через кілька років після операції може відбутися невеликий регрес рефракції. Але це не означає, що зір падає на кілька діоптрій, і людина знову починає погано бачити. Змінюється товщина самої рогівки, тому стабільність рефракції теж варіюється в невеликих межах. Але людина продовжує обходитися без окулярів. Пацієнти, які зробили лазерну корекцію, приходять до нас на перевірку і через 5-10 років, і весь цей час у них зберігається гарний зір.

З іншого боку, після 45 років розвивається вікова далекозорість – це природний фізіологічний процес, який не пов’язаний з операцією і який виникає у всіх людей. Вікова далекозорість має свій механізм розвитку, тому для її лікування використовуються інші технології, такі як імплантація факічних або мультифокальних лінз.

У 99% -х випадків пацієнти задоволені результатами лазерної корекції зору. Звичайно, всі нюанси передбачити складно, адже організм у кожного різний. Але дослідження показують, що регрес рефракції після корекції через кілька років виявляється дуже незначним. Він не впливає на якість життя і не вимагає носіння окулярів в подальшому. Тому всі пацієнти, які вибрали лазерну корекцію, говорять про те, що після неї починається абсолютно нове життя з новим зором! Без обмежень і бар’єрів! Справжня свобода і нові яскраві відчуття.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти