Контакти

Лікування захворювань рогівки ока

Запис на прийом
Як проходить лікування захворювань рогівки ока

Рогівка ока

Прозора частина зовнішньої сферичної оболонки ока, крізь яку в око проходить світло, називається рогівка. Гострота зору залежить в тому числі і від стану рогівки. Захворювання рогівки погіршують гостроту і якість зору, а успішне лікування рогівки можливе при правильній і своєчасній діагностиці. У наших медичних центрах є все необхідне обладнання для обстеження та діагностики захворювань рогівки.

Рогівка виконує оптичну, формоутворювальну та захисну функції. Для будь-якої людини хвороби рогівки мають велике значення через можливі наслідки. Рогівка являє собою унікальну структуру ока, прозору та безсудинну тканину. Часто при різних захворюваннях рогівки симптоми можуть бути схожими, що часом завдає труднощів в точній постановці діагнозу через схожість клінічної картини та лікування рогівки відкладається.

Ураження рогівки ока

Причина ураження рогівки

Причин ураження рогівки багато: травми, опіки, виразки, кератити, дистрофії, кератоглобус і кератоконус. Частина з перерахованих вище хвороб вимагає хірургічного лікування, частина медикаментозного. Кератит (запалення рогівки) – це важке захворювання, яке порушує прозорість рогівки, призводить до стрімкого зниження зору та провокує поширення вглиб ока запального процесу.

Вірусні кератити

Інфікування рогівки може статися через травму, як механічну, так і від носіння лінз. Слабкий імунітет також може сприяти розвитку вірусних кератитів. Причиною кератитів є інфекція. Найбільшу небезпеку становлять:

  • вірус герпесу
  • протозойна Інфекція
  • грибки
  • псевдомона
  • синьо-гнійна паличка

Симптоми запалення рогівки

При запаленні рогівки спостерігається почервоніння очей, сльозотеча, світлобоязнь і різкі болі. Через біль в оці та стрімке зниження зору, людина відчуває сильний дискомфорт і повністю позбавляється можливості вести звичний спосіб життя.

Рогівка ока лікування

Лікування антибіотиками 

Кератити лікуються антибіотиками, а також протизапальними та противірусними препаратами індивідуально для кожної інфекції. Лікування рогівки ока займає досить довгий час і на жаль до повного виліковування призводить не завжди. При важких формах захворювання на рогівці залишається помутніння – більмо, яке відчутно знижує зір і погіршує зовнішній вигляд людини.

Нагляд лікаря

Лікування рогівки очей має проходити під наглядом лікаря, так як кератити мають здатність рецидивувати. А кожна така інфекційна атака призводить до ще більших змін в рогівці. Дуже важко піддаються лікуванню грибкові, протозойні та герпетичні кератити. При них, наприклад медикаментозне лікування рогівки не дасть позитивний результат. Це пов’язано, як правило, зі стійкістю інфекції до застосовуваним противірусних та антибактеріальних препаратів.

Метод Крослікунгу

Лікування рогівки ока проводиться також методом крослінкінгу. Ця процедура виконується при такому захворюванні як кератоконус. Це дегенеративне не запальне захворювання ока. Рогівка ока стає тонкою та приймає форму конусу. Це може серйозно погіршити зір, часто розвивається світлобоязнь, зображення розмивається та двоїться. Хірургічне втручання може знадобитися, якщо захворювання прогресує. Лікування рогівки очей даним методом проходить в амбулаторних умовах. Спочатку закапують рібофлафін, а потім протягом пів години опромінюють око ультрафіолетом. При цьому розвиток кератоконуса призупиняється.

Імплантація кератобіоімплантату

Реабілітаційний період

Однак в деяких складних випадках лікування рогівки ока все ж проводиться імплантацією кератобіоімплантату. Таке лікування призначається пацієнтам з дистрофією рогівки, наявністю кератоконуса, помутнінням рогівки, наслідками кератитів і т.і. Лікування рогівки ока триває від 14 до 21 дня з післяопераційним долікування, ще 10 днів. Реабілітаційний період триває близько року. Весь цей час пацієнт повинен спостерігатися у лікаря, який проводив операцію, щоб він міг відстежувати динаміку відновлення. Не раніше ніж через 6 місяців відбувається зняття швів, а іноді і через рік.

Позитивний результат

Лікування рогівки – процес не простий, але з використанням сучасних технологій і на якісному високоточному обладнанні, проходить успішно. У переважній більшості випадків лікування рогівки очей має позитивний результат: відновлюються зорові функції і рогівка залишається прозорою, а значить і пацієнти йдуть задоволені.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти