Контакти

Лікування глаукоми без операції

6 October 2021
Комплекс методів лікування глаукоми, спрямований, перш за все, на нормалізацію внутрішньоочного тиску

Після того як у пацієнта діагностована глаукома, розробляється комплекс лікування, все методи якого спрямовані на нормалізацію внутрішньоочного тиску, поліпшення харчування тканин ока та зорового нерва. Часто це вимагає хірургічного втручання, але в деяких випадках можна обійтися і без цього. Про те, як лікувати глаукому без операції, читайте в нашій статті.

Почнемо з того, що ні в якому разі не можна займатися самолікуванням глаукоми. Після діагностування захворювання пацієнтові необхідно не тільки поміняти свій спосіб життя, а й точно слідувати рекомендаціям лікаря. Адже без лікування або при його недотриманні глаукома призводить до незворотної втрати зору.

Найголовніше в лікуванні глаукоми

Глаукома проявляється, найчастіше, у осіб після 50 років. Але вже після 40 ми рекомендуємо, хоча б раз на рік перевіряти внутрішньоочний тиск.

Нормальні показники внутрішньоочного тиску:

  • Верхня межа норми – 22 мм. рт. ст.
  • Нижня межа норми – 10 мм. рт. ст.

Якщо тиск знаходиться в цьому діапазоні, то воно вважається нормальним.

Якщо тиск підвищений і лікар виявив глаукому, то в залежності від форми і стадії захворювання пацієнтам можуть призначити операцію, лазерне або медикаментозне лікування.

!Запам’ятайте, що найголовніше в лікуванні глаукомою – це регулярність лікування і контроль тиску. Тому що, якщо підвищується внутрішньоочний тиск, його неможливо суб’єктивно відчути. У людини нічого не болить: ні очі, ні голова. А болить вже тоді, коли тиск дуже високий.

Як лікувати глаукому без операції

Відповідаючи на частий питання пацієнтів «Чи можна вилікувати глаукому без операції?», Лікарі-офтальмологи наголошують, що після діагностики цього захворювання всі наступні методи лікування спрямовані на стабілізацію або попередження погіршень. Іншими словами, глаукома буде супроводжувати пацієнта все життя, однак при правильному лікуванні швидкість прогресування сповільниться і сліпоти вдасться уникнути.

Щоб лікувати глаукому без операції, пацієнтам пропонують закопувати різного виду краплі.

Дуже важливо не пропускати жодного закапування, самому не скасовувати і не замінювати їх іншими препаратами. І раз на місяць жорстко контролювати тиск у лікаря.

Якщо навіть при використанні крапель тиск починає підвищуватися, то лікар може посилювати лікування іншими краплями, або замінити їх на більш сильні або ефективні препарати.

Якщо краплями не вдається утримати тиск в рамках норми, тоді вже приймають рішення або про лазерну хірургію, або про мікрохірургію ока.

Особливості крапель при глаукомі

Фармацевтичні властивості крапель спрямовані на те, щоби знизити внутрішньоочний тиск.
Залежно від виду, краплі утримують внутрішньоочний тиск або 8, або 12 годин на добу.

Краплі знижують тиск різними способами:

1) Підсилюють відтік очної рідини;

2) Зменшують продукцію внутрішньоочної рідини.

Як тільки дія крапель закінчується, то тиск підвищується. Тому ні в якому разі не можна пропускати їх закопування.

Якщо на кілька годин піднявся внутрішньоочний тиск, то йде негативний вплив на зоровий нерв, частина волокон зорового нерва пошкоджується і це пошкодження має незворотний характер. Відразу пошкодження зорового нерва ніхто не помічає, але поступово це все накопичується і, в кінцевому підсумку, це все позначається на зорі, причому процес є незворотнім.

Важливо! Підбір крапель здійснює тільки офтальмолог. Не можна застосовувати або скасовувати антиглаукомні препарати самостійно, а також порушувати режим і кратність закапування. Це може завдати непоправної шкоди тканинам ока.

Лікування глаукоми у дітей

У дітей найчастіше зустрічається вроджена глаукома. Це захворювання дуже погано піддається лікуванню медикаментами. Тому, найчастіше призначається хірургічна операція, причому в терміновому порядку. Головна мета – зберегти зір.

Запідозрити наявність глаукоми у дитини можна за збільшеними очними яблуками. І при першій підозрі на глаукому, проводять вимірювання внутрішньоочного тиску. Після виявлення глаукоми у дитини, лікар діє дуже оперативно, щоб врятувати зір.

Запишіться на огляд в «Новий Зір»

Нагадаємо, що підступність глаукоми в тому, що на ранніх етапах її симптоми практично не помітні. Переважно захворювання діагностується на тих стадіях, коли пошкодження зорового нерва незворотні. Тому, щоб своєчасно помітити хворобу, необхідно раз на рік проходити профілактичний огляд у офтальмолога, а пацієнтам після 50 років – два рази на рік. У мережі клінік «Новий Зір» професійні фахівці готові проконсультувати і призначити ефективне лікування пацієнтам будь-якого віку. Запишіться на прийом вже сьогодні!

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти