Контакти
НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Лазерне лікування сітківки

Лазерне лікування сітківки

Пацієнти з короткозорістю, далекозорістю і астигматизмом часто страждають від стоншення сітківки. Але про цей діагноз до повного обстеження ви можете і не підозрювати.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Лазеркоагуляція

Навіть при відсутності симптомів, периферична дегенерація – це дуже грізний стан. Якщо його не лікувати, то через травму або фізичного навантаження (а іноді і без цих додаткових факторів) може відбутися розрив або відшарування сітківки. Якщо захворювання запущене, це може закінчитися повною втратою зору.

 

Як же лікують стоншення сітківки? Лікарська терапія в цій ситуації неможлива. Щоб не розвинулися ускладнення, офтальмохірурги проводять профілактичну периферичну лазеркоагуляцію (ППЛК). Тобто лазером відмежовують ділянки дистрофії від здорових тканин і створюють нову лінію прикріплення сітківки до очного дна. Судини стають менш проникними, набряклість зменшується, а харчування сітківки навпаки – поліпшується.

 

Лазеркоагуляція не зробить ваш зір краще або гірше. Ця операція має іншу мету: не допустити розвиток стоншування і відшарування сітківки. Для проведення процедури вам не потрібно лягати в лікарню, її проводять амбулаторно. Весь процес займає 15-20 хвилин і проходить під місцевою крапельної анестезією, без уколів. Після лазерокоагуляції ви можете відчувати певний дискомфорт, тому що зіницю буде розширено. Може також бути сльозотеча. Але до кінця дня всі ці симптоми, як правило, проходять.

Лазеркоагуляція необхідна, якщо у вас:

  1. Короткозорість і далекозорість, ускладнена периферичною дегенерацією сітківки.
  2. Діабетична ретинопатія
  3. Судинна патологія вен (ДРП, тромбоз), ангіоматоз.

Лазеркоагуляцію неможна робити, якщо у вас:

  1. Недостатня прозорість середовищ.
  2. Виражена геморагічна активність на очному дні.
  3. Грубий рубеоз сітківки.
  4. Гліоз III-VI ступеня з тракційним синдромом.
  5. Відносне протипоказання – низька гострота зору (нижче 0,1 Д); недостатнє розширення зіниці.

Переваги лазеркоагуляції:

  1. Не має на увазі прямого хірургічного втручання.
  2. Склисте тіло, кришталик і рогівка не ушкоджуються.
Контакти