Контакти
Лазерна корекція зору і вагітність: що потрібно знати

Лазерна корекція зору і вагітність: що потрібно знати

16 September 2019
Про те, наскільки безпечно і ефективно робити операцію до вагітності, і коли краще робити лазерну корекцію після пологів

Лазерна корекція зору і вагітність: що потрібно знати

Вагітність, пологи і годування грудьми – ці теми завжди викликають підвищений інтерес у розрізі проведення будь-яких медичних процедур, вживання медикаментів та інше. У цій статті ми розповімо, як взаємопов’язані лазерна корекція зору і пологи, а також відповімо на найважливіші питання, які виникають у молодих мам у зв’язку з поліпшенням зору за допомогою сучасних методів.

Чи можна проводити лазерну корекцію до пологів

Один з найпоширеніших питань пацієнтів-жінок – чи є протипоказання в процедурі для жінок, що ще не народжували? Наскільки безпечно і ефективно робити операцію до вагітності і чи можна народжувати після лазерної корекції зору? Відповідаємо – світова практика офтальмології свідчить, що ніяких обмежень і застережень в цьому питанні немає. Лазерна корекція змінює форму рогівки, без втручання в глибокі шари. Відповідно, така процедура ніяк не впливає на хід пологів в майбутньому.

Важливо! Планувати вагітність краще через 4-6 місяців після лазерної корекції зору. Цього часу достатньо для повного відновлення організму, але після процедури краще щодо своїх планів проконсультуватися з офтальмологом. При цьому за наявності проблем із зором, по можливості, їх краще вирішити до вагітності.

Вагітність, лактація і лазерна корекція зору

Під час вагітності робити лазерну корекцію зору неможна. У цей період в організмі змінюється гормональний фон. Це може вплинути на процес загоєння рогівки. Щоб уникнути будь-яких ризиків, лікарі рекомендують не проводити операцію ні при вагітності, ні в період лактації.

Як стан зору впливає на спосіб пологів

Природним шляхом або за допомогою кесаревого розтину – в разі якщо у вагітної є проблеми із зором, рішення про спосіб пологів приймають лікар-гінеколог і офтальмолог. При постановці жінки на облік вона проходить обстеження у фахівців, в тому числі і перевірку зору. При виявленні проблем спочатку вагітності або погіршенні зору в процесі виношування дитини майбутня мама повинна регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога.

До 26 тижня вагітності офтальмолог проводить огляд очного дна і сітківки. Якщо порушень немає, протипоказань до природних пологів не буде. Якщо до проведення корекції лазером міопія (короткозорість) була в стабільному стані, то, як правило, пологи природним шляхом не викликають змін в зорі. Проведення лазерної корекції в минулому ніяк не впливатиме на вибір способу народження дитини.

Після пологів: коли краще коригувати зір

Якщо майбутня мама або мама вже з немовлям замислюється про лазерну корекцію зору, найкращий час для цього – період після грудного вигодовування. Коли жінка перестає годувати грудьми, її гормональний фон нормалізується, а значить, і процес післяопераційного відновлення рогівки пройде стандартно. Але попередньо необхідно проконсультуватися з лікарем.

Лазерна корекція для майбутніх мам: побачити світ по-новому

Підіб’ємо підсумок – ТОП-3 важливі моменти, які слід пам’ятати про лазерну корекцію зору і під час пологів:

  • Проведення процедури ніяк не впливає на хід майбутньої вагітності та пологів
  • Планувати вагітність краще через 4-6 місяців після операції
  • Під час вагітності та годування груддю не можна проводити корекцію зору за допомогою лазера.

У будь-якому випадку, чим раніше жінка подбає про свій зір, тим краще. Що може бути приємніше, ніж щасливий погляд мами та малюка? Фахівці мережі клінік «Новий Зір» мають великий досвід в проведенні лазерної корекції і готові проконсультувати майбутніх мам з будь-яких питань, що цікавлять, а також підібрати найоптимальніший спосіб корекції зору.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти