Контакти

Які хвороби впливають на зір людини

15 March 2023
Зір – одна з найважливіших функцій нашого організму, яка дозволяє нам бачити та вивчати світ. Існує багато різних хвороб, які можуть впливати на зір і призводити до зниження чи його повної втрати.

Які офтальмолог може діагностувати не хвороби очей

Захворювання, що пов’язані із судинами чи безпосередньо впливають на їхній стан, обов’язково відбиватимуться на якості зору. Адже організм – це єдина система, тому очі багато про що можуть сказати.

Чимало хвороб діагностуються під час дослідження сітківки саме в кабінеті офтальмолога. Іноді до окуліста приходять зі скаргою на погіршення зору, лікар робить огляд і встановлює приголомшливий діагноз: цукровий діабет. А людина про це навіть і не підозрювала. Крім того, з високою ймовірністю визначають і гіпертонію – за зміною судин на очному дні.

Діагностувати хвороби можна через огляд на широку зіницю. Усі судинні захворювання сітківки – це локальний, очний прояв загальної проблеми із судинами. За аналогією є прояви, які можна назвати “інфарктом” чи “інсультом” сітківки. Так, інфаркт дорівнює оклюзії (закупорці) артерій. Коли таке трапляється, людина враз сліпне, наче перед очима падає шторка.

При інсульті, закупорці вени, так само миттєво втрачається зір. Подекуди не повністю, залишається 1 – 2 %. Сітківка вкривається крововиливами. В цьому разі лікування дуже складне й дороге. Причому спрямоване на те, щоб зберегти ті відсотки зору, які залишилися, й уникнути серйозних ускладнень. Адже за найгіршого сценарію людина може втратити око як орган.

Більше в статті: https://health.24tv.ua/

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти