Контакти

Як стрес впливає на очі та як цьому запобігти

7 December 2022
Вже 9 місяців поспіль українці живуть у стресі. Відчуття страху, тривоги, гніву, роздратування, а також надмірні навантаження, збій режиму дня, неповноцінне харчування – через тривалість такої ситуації організм перебуває у хронічному стресі й часто дає збій.

Надмір адреналіну й кортизолу впливає як на загальне здоров’я, так і на окремі органи й системи. Гормони стресу прискорюють серцебиття й змушують м’язи напружуватися, що стає причиною високого тиску та спазмів. А це призводить і до проблем із зором. Як стрес впливає на очі та що з цим робити, нам розказала Тетяна Петровська, офтальмохірург, головна лікарка медцентру “Новий Зір” в м. Черкаси. 

Короткочасні реакції на стрес

Коли людина потрапляє у стресову ситуацію, в неї розширюються зіниці. Це обумовлено природою: в разі загрози на сітківку має надходити більше світла, щоб краще орієнтуватися у просторі й мати змогу врятуватися. Проте в сучасному світі такий механізм призводить до зорових порушень: на якийсь період звужується радіус периферичного огляду, що називається синдромом “тунельного зору”. Людина бачить лише ту картинку, яка потрапляє на центральну частину сітківки, наче крізь далекогляд.

А через прискорені пульс та дихання відбувається гіпервентиляція легенів – рівень кисню в організмі різко підвищується, вуглекислоти ж, навпаки, знижується. Такий стан, зокрема, притаманний панічним атакам, унаслідок чого в людини нерідко темніє в очах або з’являються зірочки чи мушки.

Судини і стрес

Від стресу передусім страждає судинна система очей: пошкоджуються дрібні капіляри, через які до органів зору надходять кисень і корисні речовини. У разі перепадів артеріального тиску артерії, які живлять зоровий нерв, спазмуються. Це може спровокувати гостре порушення кровообігу – ішемічну оптичну нейропатію. Залежно від обсягу порушень знижується зір, перед очима виникає нерухома темна пляма. До того ж наслідком блокування судин у сітківці можуть стати тромбоз вен чи оклюзія артерій. Тоді зір одного ока миттєво падає, ніби в ньому темніє. Такі стани дуже серйозні, треба терміново їхати до офтальмолога, адже період ефективного лікування триває лише 3 тижні. Проте відновити зір вдається не завжди.

Більше в статті: https://tsn.ua/

Автор
петровська тетяна олександрівна
Головний лікар медичного центру Новий Зір (Черкаси). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти