Контакти

Іридоцикліт, ірит, цикліт

Запис на прийом
Термін «іридоцикліт» означає запалення райдужної оболонки та циліарного тіла.

Що таке іридоцикліт, ірит, циклит

Анатомічно райдужка та циліарне тіло є відділами судинної оболонки ока, тому в запальний процес в переважній більшості випадків залучаються обидві структури. Однак, при ізольованому ураженні райдужки та циліарного тіла говорять, відповідно, про іриті та цикліті. Причина запалення передніх відділів судинної оболонки найчастіше залишається невідомою, але може бути викликана деякими загальними запальними хворобами організму, інфекцією, операціями на оці або травмою.

Іридоцикліт може вражати як один, так і обидва ока. Іноді він тече як хронічне рецидивуюче захворювання.

Ознаки (симптоми)

  • Почервоніння ока.
  • Світлобоязнь.
  • Больові відчуття в оці.
  • Звуження зіниці.
  • Сльозотеча.

Діагностика

Іридоцикліт виявляється при огляді ока за допомогою щілинної лампи. Крім ознак, наведених вище, лікар виявляє клітини запалення в передній камері ока як легку опалесцируючу суспензію. При великій кількості клітин вони осідають на дні передньої камери у вигляді крапель гною. На задній поверхні рогівки знаходять плямисті відкладення білка, так звані преципітати. Крім того, лікар обов’язково перевірить задні відділи ока, щоб виключити їх залученість в запальний процес.

Лікування

Призначаються протизапальні препарати стероїдного та нестероїдного ряду як місцево в краплях і мазях, так і в уколах, і таблетках. Крім того, застосовуються краплі, що розширюють зіницю, щоб уникнути спаювання зіниці з кришталиком, звузити розширені судини, зменшити запалення.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти