Контакти
Глаукома і робота за комп'ютером

Глаукома і робота за комп’ютером

11 October 2021
Як глаукома впливає на роботу за комп'ютером, її тривалість і особливості

Лікування глаукоми має на увазі не лише дотримання рекомендацій офтальмолога, але і зміну способу життя. З нашої статті ви дізнаєтеся, як глаукома впливає на роботу за комп'ютером, її тривалість і особливості.

Глаукома: що слід знати

Ця патологія зорових органів пов'язана з підвищеним внутрішньоочним тиском. Вона викликає здавлювання судин і, відповідно, знижує рівень насичення їх киснем. Пошкодження клітин з часом призводить до загибелі зорового нерва, сітківки – до сліпоти.

Якщо у пацієнта діагностували глаукому, однією зі складових лікування і збереження зору є спокійний спосіб життя, без емоційних і фізичних навантажень. Іншими словами, слід виключити будь-які ситуації, які тягнуть за собою підвищення як артеріального, так і внутрішньоочного тиску.

Робота на комп'ютері і глаукома

Робота на комп'ютері пов'язана з напругою очного яблука. Навіть при хорошому зорі напруга при перегляді екрану викликає негативний вплив на очі, що вже говорити про пацієнтів з глаукомою. Однак, лікарі-офтальмологи категорично не забороняють роботу на комп'ютері, навіть при такому діагнозі.

Якщо професія пацієнта з глаукомою вимагає постійного перебування за комп'ютером, слід забезпечити собі чергування роботи і повноцінного відпочинку. Протягом дня слід більше бувати на свіжому повітрі, звести до мінімуму перегляд телевізора і читання, а також виключити роботу за комп'ютером вдома. Особливо важливо дотримуватися цих рекомендацій пацієнтам зі спадковою глаукомою, оскільки в цьому випадку вона може прогресувати швидше навіть при незначних навантаженнях на очі.

Звичайно, все залежить від ступеня розвитку глаукоми, але якщо патологія діагностована на ранніх етапах, пацієнт не повинен кардинально міняти професію. Грамотний підхід і передбачливість допоможуть зберегти очі і роботу.

Правила роботи за комп'ютером при глаукомі

У сучасному світі складно відмовитися від роботи за комп'ютером повністю. Робоча діяльність в тій чи іншій мірі пов'язана з технікою і гаджетами. При дотриманні певних правил пацієнти з глаукомою зможуть і працювати, і попередити різке підвищення внутрішньоочного тиску.

• Кожні 45-50 хвилин необхідно робити перерви на 15-20 хвилин. Під час цієї паузи краще прогулятися на свіжому повітрі або просто подивитися у вікно.

• Не можна працювати за комп'ютером в приміщенні без додаткового джерела світла. Робоче місце завжди має бути добре освітлене. Краще організувати робочий час так, щоб проведення часу перед комп'ютером доводилося на першу половину дня.

• У обов'язкову програму дня повинні увійти вправи для очей, які посприяють зміцненню зв'язок очей. Наприклад, можна інтенсивно моргати, зробити повороти в сторону, перевести погляд і інше.

• За рецептом офтальмолога необхідно приймати медикаменти, які допомагають знизити внутрішньоочний тиск і знизити кількість внутрішньоочної рідини. Також корисно приймати вітаміни для очей з лютеином і чорницею.

• Максимально уникати стресових ситуацій і психоемоційного перенапруження.

На обстеження до офтальмолога: подбайте про зір!

Якщо глаукому не лікувати, вона обов'язково призводить до повної сліпоти. Постійне підвищення внутрішньоочного тиску поступово знижує якість зору, починаючи з погіршення периферійного, а потім і всього поля зору. Часто глаукому діагностують уже на стадії незворотної сліпоти. Систематичне обстеження у лікаря-офтальмолога як з метою профілактики, так і при перших симптомах, допоможе не допустити критичного стану.

Фахівці центрів «Новий Зір» мають великий досвід в лікуванні глаукоми, її ранньої діагностики та контролю над динамікою патології. Залежно від стадії і особливостей хвороби пацієнтам запропонують лазерні або хірургічні методи лікування глаукоми. Запишіться на обстеження зараз і подаруйте собі ясний погляд! https://novyizir.ua/

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти