Контакти

Гіфема (кров у передній камері ока)

Запис на прийом
Гіфема - горизонтальний рівень крові на дні передньої камери

Гіфема – це кровотеча в передню камеру ока, простір між рогівкою та райдужкою. Як відомо, райдужка – це передній відділ судинної оболонки ока, і тканина її дійсно багата кровоносними судинами, які і служать джерелами гіфеми. Гіфему при її достатніх розмірах можна відносно легко побачити неозброєним оком. Оскільки клітини крові важче рідкої вологи ока, що заповнює в нормі передню камеру, вони осідають на її дні, коли людина перебуває у вертикальному положенні. Коли людина лягає, кров збовтується, клітини крові переходять у завислий стан, і зір, природно, погіршується. Навіть при невеликій кількості крові в передній камері, зір значно знижено, так як зважені клітини крові сильно розсіюють світло.

Що стосується причин гіфеми, то найчастіше кровотеча в передню камеру ока викликається, звичайно ж, тупою травмою ока. Гіфема також може бути ускладненням хірургічних операцій на оці та може бути пов’язана з аномальними судинами райдужки, хворобами крові та судин, а також певними очними пухлинами.

Ознаки (симптоми)

  • Знижений зір (аж до здатності тільки відчувати світло).
  • Скупчення крові в передній камері.
  • Підйом внутрішньоочного тиску в деяких випадках.

Діагностика

Для лікаря дуже важливо визначитися з причиною гіфеми, і, якщо гифема пов’язана з травмою, детальний опис того, як вона сталася, допоможе в складанні плану лікування. Буде перевірено гостроту зору та виміряно внутрішньоочний тиск. Око оглянуть за допомогою щілинної лампи та офтальмоскопу.

Лікування

Лікування залежить від конкретної причини гіфеми та її обсягу. Часто кров розсмоктується мимоволі протягом декількох днів, особливо якщо її було не багато. Для прискорення процесу призначається розсмоктуюче лікування. Протягом цих днів лікар буде спостерігати за внутрішньоочним тиском, оскільки клітини крові, що вилилася, захоплюються природним током рідкої вологи в дренажну систему ока та забивають її. У такому випадку можуть бути призначені краплі, які знижують тиск.

При великих обсягах крові, при відсутності ефекту від консервативної розсмоктуючої терапії та появі ускладнень, таких як підвищення внутрішньоочного тиску, мазки крові на рогівці виконується хірургічне вимивання гіфеми.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти