Контакти

Рецидивуюча ерозія рогівки

Запис на прийом
Що таке Рецидивуюча ерозія рогівки

Рецидивуюча ерозія рогівки – це захворювання, пов’язане з самим зовнішнім шаром клітин рогівки, так званим епітелієм. Воно пов’язане зі слабкістю прикріплення епітелію до підляго шару рогівки – боуменової оболонки, що призводить до його легкого злущування. Біль і дискомфорт часто досить інтенсивні, схожі з такими при попаданні чужорідного тіла в око. Найбільш часто рецидивуюча ерозія рогівки розвивається після травми рогівки або як ускладнення дистрофії рогівки.

Вранці, при відкритті очей пацієнти часто відчувають різкий біль, розмитий зір, сльозотечу і світлобоязнь. Це відбувається тому, що повіки при відкритті очей здирають слабо прикріплений епітелій з боуменової оболонки. Як випливає з назви захворювання, через деякий час після загоєння утворюються нові ерозії. Рецидивуюча ерозія рогівки може вражати один або обидва ока в залежності від її причини.

Ознаки (симптоми)

  • Сильний біль в оці (особливо при підйомі вранці).
  • Низький зір.
  • Почуття чужорідного тіла.
  • Сухість і роздратування.
  • Сльозотеча.
  • Почервоніння ока.
  • Світлобоязнь.

Діагностика

Використовуючи щілинну лампу, лікар досліджує рогівку під великим збільшенням. Барвний розчин флюоресцину використовується для фарбування ерозії і більш чіткого визначення її розташування, глибини і тривалості.

Лікування

Сольові розчини в краплях призначаються як перший етап лікування. Ці препарати допомагають більш міцному закріпленню епітелію до боуменової оболонки. Штучна сльоза і поживні гелі та мазі використовується для кращого, відповідно, змочування і харчування рогівки.

При частих рецидивах і неефективному лікуванні поліпшення може бути отримано фототерапевтичною терапією (ФТК). Ця операція схожа з фоторефракціонною терапією (ФРК), що виконується при короткозорості, астигматизмі і далекозорості, і виконується за допомогою ексимерного лазеру для видалення епітелію рогівки і впливу на боуменову оболонку для стимуляції нормального загоєння.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти