Рецидивуюча ерозія рогівки

Запис на прийом
Що таке Рецидивуюча ерозія рогівки

Рецидивуюча ерозія рогівки – це захворювання, пов’язане з самим зовнішнім шаром клітин рогівки, так званим епітелієм. Воно пов’язане зі слабкістю прикріплення епітелію до підляго шару рогівки – боуменової оболонки, що призводить до його легкого злущування. Біль і дискомфорт часто досить інтенсивні, схожі з такими при попаданні чужорідного тіла в око. Найбільш часто рецидивуюча ерозія рогівки розвивається після травми рогівки або як ускладнення дистрофії рогівки.

Вранці, при відкритті очей пацієнти часто відчувають різкий біль, розмитий зір, сльозотечу і світлобоязнь. Це відбувається тому, що повіки при відкритті очей здирають слабо прикріплений епітелій з боуменової оболонки. Як випливає з назви захворювання, через деякий час після загоєння утворюються нові ерозії. Рецидивуюча ерозія рогівки може вражати один або обидва ока в залежності від її причини.

Ознаки (симптоми)

  • Сильний біль в оці (особливо при підйомі вранці).
  • Низький зір.
  • Почуття чужорідного тіла.
  • Сухість і роздратування.
  • Сльозотеча.
  • Почервоніння ока.
  • Світлобоязнь.

Діагностика

Використовуючи щілинну лампу, лікар досліджує рогівку під великим збільшенням. Барвний розчин флюоресцину використовується для фарбування ерозії і більш чіткого визначення її розташування, глибини і тривалості.

Лікування

Сольові розчини в краплях призначаються як перший етап лікування. Ці препарати допомагають більш міцному закріпленню епітелію до боуменової оболонки. Штучна сльоза і поживні гелі та мазі використовується для кращого, відповідно, змочування і харчування рогівки.

При частих рецидивах і неефективному лікуванні поліпшення може бути отримано фототерапевтичною терапією (ФТК). Ця операція схожа з фоторефракціонною терапією (ФРК), що виконується при короткозорості, астигматизмі і далекозорості, і виконується за допомогою ексимерного лазеру для видалення епітелію рогівки і впливу на боуменову оболонку для стимуляції нормального загоєння.

НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР