Контакти

Виворіт повік (ектропіон)

Запис на прийом
Що таке виворіт повік (ектропіон)

Етіологія, патогенез

Рубцевий виворіт утворюється внаслідок стягування шкіри повік після поранень, опіків, системного червоного вовчака та інших патологічних процесів. Спастичний виворіт виникає в результаті скорочення орбітальної частини кругового м’яза ока. Старечий виворіт – наслідок слабкості цього м’язу. Паралітичний виворіт буває тільки на нижній повіці та виникає при паралічі лицьового нерву.

Симптоми, протікання

Край повіка відстає від ока або відвернутий донизу, внаслідок чого слизова оболонка вивернута назовні. Вона поступово сохне та гіпертрофується. Разом з повікою від ока відходить слізна точка, що веде до сльозотечі та мацерації шкіри. Від несмикання очної щілини може розвинутися кератит з подальшим помутнінням рогівки.

Лікування

При спастичному вивороті – терапія, спрямована на усунення його причини. При інших видах виворіту повік – операція.

Прогноз щодо зору сприятливий. Косметичний ефект і відновлення сльозовідведення залежать від виду та ступеню вивороту, а також своєчасності та правильності операції.

Ознаки

  • Роздратування.
  • Печіння.
  • Відчуття піску в оці.
  • Надмірна сльозотеча.
  • Червоні роздратовані повіки.
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти