Контакти
НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ НОВИЙ ЗІР ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Діагностика зору у дітей

Діагностика зору у дітей

ДО -35% НА ДІАГНОСТИКУ ЗОРУ ДЛЯ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ ДО 31.07.2024 Важливо своєчасно виявити проблеми із зором у дитини і негайно почати лікування. Адже деякі очні захворювання виправити можна тільки в дитинстві
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ

Ціни Київ

Навіщо потрібна діагностика зору дітям

З самого моменту народження кожна людина стикається з проблемою пізнання світу. Малюк задіює всі свої можливості і органи чуття, щоб розібратися з усім, що його оточує. «Власне, куди я потрапив!» – хоче зрозуміти його організм, щоби якомога швидше і ефективніше пристосуватися до життя. І в перший рік життя карапуза, йде стрімкий прогрес в його розвитку, і саме зір є критично важливим для цього процесу. Погодьтеся, що розпізнавати форму, колір або емоцію іншої людини набагато легше, якщо окорухова система правильно взаємодіє з мозком.

 

Але не всім людям щастить, буває так, що маля народжується вже з поганим зором або зір поступово починає погіршуватися з віком в силу генетичної схильності. І ось, нездатність правильно бачити навколишній світ може привести до серйозних негативних наслідків, особливо в розвитку дитини. Неможливість правильно і ясно ідентифікувати предмети, може уповільнити розумовий розвиток, а також вплинути на психосоціальні стосунки малюка.

 

Тому так важливо своєчасно виявити проблеми із зором у дитини і негайно почати лікування. Адже деякі очні захворювання виправити можна тільки в дитинстві, наприклад амбліопію. А чим старшою стає дитина, тим менше шансів, що зір повністю відновитися.

Чим відрізняється дитяча діагностика зору від дорослої перевірки зору?

Діагностика зору у дитини відрізняється, перш за все, підходом. Дитина не буде сидіти спокійно на одному місці тривалий час, і дивитися в одну точку. Вона постійно рухається, швидко втомлюється, хоче спати, грати, але тільки не сидіти перед лікарем і дивитися в прилад. Плюс, грає роль і психологічний фактор. Так, наприклад, дитина під час перевірки зору з таблицею, може злегка підглянути букву і тим самим збити з пантелику лікаря.

 

Тому в спеціалізованих офтальмологічних центрах, таких як “Новий Зір”, використовують ігрові методики діагностики зору, які дозволяють малюкові точно відповідати на питання лікаря. І звичайно, всі дослідження проводяться безконтактно, швидко і безболісно, щоб дитина могла пройти всі необхідні дослідження на апаратах і не тікала від лікаря.

У чому ще особливість дитячої діагностики зору?

Одна з проблем діагностики зору у дитини пов’язана з тим, що дитя часто не може розповісти, що і як він / вона бачить – це робить постановку діагнозу складним завданням. І власне, тому батькам, ні в якому разі, не варто відмовлятися від діагностики зору з розширенням зіниці за допомогою спеціальних крапель. Тільки так дитячий офтальмолог може подивитися очне дно дитини і поставити правильний діагноз.

Коли необхідно відвідувати дитячого офтальмолога?

Існує чіткий план огляду дитячого офтальмолога, який працює і дозволяє вчасно виявити проблеми із зором у дитини.

 1. При досягненні 3-х місяців. Якщо малюк народився в строк, без будь-яких проблем, то перший огляд у офтальмолога рекомендують робити в 3 місяці. До цього, в силу фізіологічних і анатомічних особливостей будови зорової системи дитини, перевірити зір новонародженого не вдасться. А ось до 3 місяців з’являються чіткі руху, фіксація на дрібних деталях – і лікар може перевірити зір у карапуза.
 2. Коли дитині виповнюється 1 рік. Якщо із зором у маляти все нормально і на першому огляді лікар не виявив відхилень, то наступний прийом у дитячого офтальмолога показаний при досягненні 1 року. Під час огляду лікар розширює зіниці за допомогою крапель і за допомогою рефрактометра вимірює силу рефракції (заломлення світлового променю) очей.
 3. Огляд рекомендований у віці 3-х років. При відсутності відхилень у розвитку зорової системи дитини на огляд до офтальмолога варто записуватися в 3 роки. У цьому віці лікар перевіряє зір у дитини за допомогою таблиць з картинками, закриваючи малюкові то одне, то друге оок по черзі.
 4. Після 3-х років рекомендується перевіряти зір щороку з профілактичною метою. Це правило особливо актуально в сім’ї, де є схильність до розвитку короткозорості, далекозорості або астигматизму.
 5. Дуже важливо перевірити зір перед школою в 6-7 років. У цьому віці лікар використовує вже таблиці з буквами і кільцями.

У мережі медичних центрів “Новий Зір” комплексна діагностика зору у дитини проводиться з обов’язковим розширенням зіниць.

 

Тільки так лікар-офтальмолог може оглянути очне дно дитини і не пропустити ознак погіршення зору.

Як визначити гостроту зору дитині до 2-х років

При визначенні зору у немовляти неможливо використовувати звичні таблиці перевірки зору. Тому у віці до 2-х років, коли дитина не може ще відповідати на питання, які йому задає лікар, в медичних центрах «Новий Зір» використовують оптотипи Теллера.

 

Оптотипи представляють собою картки з чорно-білими смужками, контрастність яких постійно збільшується. Як відбувається перевірка гостроти зору? Лікар показує малюкові спочатку картки з більш широкими смужками і стежить за рухом очей дитини.

 

Чим ширше смуги, тим нижче гострота зору у малюка. Поступово ширина смужок і їх контрастність зменшується, і з часом вони стають, майже непомітні неозброєним оком.

 

Такі оптотипи Теллера і дають можливість визначити гостроту зору дитині до 2-х років.

Особливості діагностики зору в центрах «Новий Зір»

«Усе найкраще – дітям!» Саме такий принцип роботи дитячої офтальмології нашій мережі центрів.

 

Чим дитяча офтальмологія в центрах «Новий Зір» відрізняється від інших клінік:

 1. Лікарі нашого центру проводять діагностику та лікування всього спектру дитячих очних захворювань, як вроджених, так і набутих.
 2. У центрах приймають дітей: від народження і до 18 років.
 3. Сучасне обладнання і високий рівень підготовки медичного персоналу дозволяє швидко і точно поставити діагноз і призначити лікування навіть самим маленьким пацієнтам.
 4. Всі діагностичні дослідження проводяться в один день, щоб не втомити дитину і надати лікарю повний комплекс досліджень.
 5. Всі діагностичні процедури проводяться швидко, безконтактним способом і безболісно. Що дуже важливо при обстеженні дитини.
 6. Комплексна діагностика зору у дитини включає обов’язкове розширення зіниць. Це дозволяє лікарю ретельно оглянути очне дно дитини і не пропустити серйозне захворювання.

Тільки такий ретельний і скрупульозний підхід при дослідженні зорової системи дитини, дозволяє лікарю поставити точний діагноз і призначити найбільш правильне лікування, яке дасть в результаті хороший результат.

Переваги перевірки зору в центрі «Новий Зір»

Порушення зору у дитини важливо якомога раніше виявити і почати лікування. І дуже важливо звернутися до професіоналів своєї справи.

 

Головні переваги перевірки зору в наших центрах:

 

Досвід. Ми працюємо понад 16 років в Україні. І всі наші лікарі – експерти в своїй справі. Тому ви можете довірити їм найдорожче – зір своєї дитини.

 

Висококласне цифрове обладнання. У наших центрах діагностика зору проходить на новітній комп’ютеризованій апаратурі із застосуванням 3D візуалізації. Це дозволяє провести найточніші дослідження і виявити проблему на ранній стадії.

 

Повний комплекс послуг Діагностика + Лікування. Лікарі медичних центрів можуть не тільки поставити діагноз, а й підібрати комплексне найбільш ефективне лікування.

 

Діагностика повного спектру дитячих захворювань. У центрах «Новий Зір» лікарі діагностують і лікують такі захворювання, як:

 • Короткозорість
 • Далекозорість
 • Амбліопія
 • Астигматизм
 • Косоокість
 • Вроджена катаракта
 • Різні патології сітківки та зорового нерва.

Дитяча діагностика в центрах «Новий Зір»

У мережі наших центрів дитяча офтальмологія займає особливе місце.

 

У нас використовується новітнє найточніше і інноваційне обладнання, щоб дати лікареві найповніший комплекс результатів дослідження, які дозволять йому поставити точний діагноз і призначити ефективне лікування.

 

У кожному нашому філіалі дитяче відділення обладнане дитячим куточком, щоб дитина могла провести час не тільки з користю, але й комфортно.

 

У нас малюк точно не буде нудьгувати!

 

Подбайте про зір дитини, приводьте його в «Новий Зір» на діагностику.

Контакти