Контакти

Запалення слізного мішка (дакріоцистит)

Запис на прийом
Дакріоцистит - це запалення слізного мішка, який знаходиться між носом і внутрішнім кутом повік.

Зазвичай він виникає через порушення прохідності носослізної протоки, яка проводить слізну рідину в носову порожнину. У мішку скупчуються патогенні бактерії, та розвивається запалення. Дакріоцистит може бути гострим або хронічним. Безпосередніми його причинами можуть служити вроджена непрохідність слізних шляхів, травма, будь-яке інфекційне захворювання ока або його наслідки.

Запалення слізного мішка правого ока.

Часто слізний мішок запалюється у новонароджених. Є в офтальмології навіть окремий термін «дакріоцистит новонароджених». Трапляється це через недорозвиненість слізних шляхів у малюків, що сприяє легкому виникненню непрохідності. Часто інфекція повторюється кілька разів, але в кінці кінців ця проблема самоліквідується в міру росту дитини. У дорослих дакріоцистит може розвинутися як ускладнення пошкодження або запалення носових ходів – та й, після банальної застуди. У більшості випадків, однак, причина невідома.

Ознаки дакріоциститу

  • Зазвичай виникає з одного боку.
  • Нестерпна сльозотеча.
  • Хворобливість, почервоніння та набряк у внутрішньому куті ока.
  • Виділення з ока.

Діагностика

При обстеженні з’ясовується вираженість запалення та наявність поєднаної очної патології.

Лікування

Лікування дакріоциститу залежить від віку пацієнта, того, гострий або хронічний це процес, і його причини.
Новонародженим спочатку роблять легкий масаж області проекції слізного мішка, щоб спробувати вирішити закупорку протоки, в комбінації з антибактеріальними краплями та мазями для придушення інфекції. Операція може знадобитися при відсутності ефекту від консервативного лікування.

Перед операцією доктор призначає масивну антибактеріальну терапію, щоб уникнути інфекційних ускладнень, в т.ч. з боку головного мозку, оскільки венозна кров з цієї області може потрапити в порожнину черепа, та при відповідних умовах може розвинутися абсцес мозку або гнійний енцефаліт. Операція проводиться під загальним наркозом. Сенс операції полягає у відновленні нормального сполучення між кон’юнктивальної порожниною та порожниною носа.

У дорослих можна спробувати домогтися прохідності слізних шляхів їх форсованим промиванням дезінфікуючими розчинами. У випадках, коли медикаментозне лікування не допомагає, або захворювання стало хронічним, виникає потреба в оперативному лікуванні. У таких ситуаціях зазвичай проводять ендоскопічну дакріоцисториностомію, коли розрізи робляться не з боку шкіри, а з боку слизової носа. Більш болючий, але й більш надійний варіант при відсутності необхідного обладнання або досвіду – класична дакріоцисториностомія через звичайний доступ. Результат, якого домагаються, відновлення нормального току слізної рідини.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти