Контакти
Чи боляче видаляти катаракту?

Чи боляче видаляти катаракту?

4 December 2019
Про те, чому не варто боятися робити операцію з видалення катаракти та як важливо не втратити час

Катаракта – захворювання, яке супроводжується помутнінням кришталика. На жаль, на сьогоднішній день немає консервативних методів, які дозволяють вилікувати катаракту.

На щастя, існує дієва методика лікування – хірургічне видалення катаракти. Це малотравматична процедура, для проведення якої використовується крапельна анестезія, шви не накладаються. Після операції людина може в той же день повертатися додому. Ефективність і результативність операції часто залежить від того, наскільки своєчасно була проведена операція. І чим раніше це відбудеться, тим краще буде результат, і швидше, і легше пройде процес реабілітації.

На жаль, люди часто бояться йти до лікаря і довго не погоджуються на операцію. Страх перед хірургічним втручанням і боязнь лягати на операційний стіл утримують їх від відвідування офтальмолога. Згодом, коли катаракта призводить до повної сліпоти, вони все одно приходять до лікаря і погоджуються на операцію, але час вже втрачено і в такій ситуації буває складніше добитися хорошого результату, а саме – повернути гарний зір. Тому лікарі рекомендують не чекати, а робити операцію відразу, як тільки катаракта починає заважати людині вести звичайний спосіб життя.

Чому не варто боятися видаляти катаракту

Операція з видалення катаракти, сьогодні в світі вважається однією з найбільш безпечних і результативних. Для видалення катаракти використовується сучасний метод дроблення помутнілого кришталика – факоемульсифікація. Ця маніпуляція виконується ультразвуком. Для маніпуляції з помутнілим кришталиком в оці робляться невеликі розрізи (2 мм). Операція з видалення катаракти проводиться протягом декількох хвилин, шви не накладаються – маленькі розрізи в короткі терміни самогерметизуються. Зір до людини повертається прямо в операційній.

Після операції пацієнту видають прозорі окуляри, щоб захистити очі від пилу і сміття.

Ще годину після операції пацієнт перебуває в медичному центрі. Його оглядає лікар, дає рекомендації по використанню медикаментів і відпускає додому. Операція настільки малотравматична, що пацієнта в той же день відпускають додому і він може вести звичний спосіб життя з невеликими обмеженнями.

Який результат ви отримаєте після лікування катаракти

Після видалення катаракти зір людини покращується. Швидкість відновлення зору після видалення катаракти дуже висока. Практично через 3-4 дні вже можна підібрати нові окуляри для читання або для далі. Сучасні інтраокулярні лінзі (ІОЛ), які встановлюють під час операції, не тільки замінюють каламутний кришталик, але і дозволяють вирішити проблему пресбіопії (вікова далекозорість), або короткозорості, або астигматизму, якщо ці проблеми були раніше. Для цього перед операцією лікар розповідає про різні варіанти інтраокулярних лінз, якщо пацієнт вибрав мультифокальний кришталик, то після операції в 99% випадків у людини немає залежності від окулярів.

Після видалення катаракти пацієнт може вже через 3-4 дні сідати за кермо авто. А через 2 тижні знімаються всі обмеження, в тому числі можна плавати в басейні або відкритому водоймі, працювати на дачній ділянці, займатися активними видами спорту.

Головне не забувати про ті медикаментозні призначеннях, які рекомендував хірург.

Чому операція з видалення катаракти – це дійсно не боляче

Сучасні технології, майстерність хірурга, якісні місцеві знеболюючі препарати дозволяють проводити операцію з видалення катаракти під місцевою анестезією. Пацієнт перебуває в свідомості, але дискомфорту або больових відчуттів не виникає. Загальний наркоз завжди пов’язаний з ризиком впливу на серце і судини, а в літньому віці цього хочеться уникнути. Місцева (крапельна) анестезія дозволяє забезпечити достатній ефект пацієнтові, «відключаючи» його больові рецептори, і хірургу для проведення всіх маніпуляцій під час операції.

Операція з видалення катаракти в медичних центрах «Новий Зір» триває всього лише 10-15 хвилин. Хочеться відзначити, що нашому хірурга Коваленко Андрію Володимировичу належить Всеукраїнський рекорд за часом операції катаракти – 1 хвилина 56 секунд.

Операції з видалення катаракти передує огляд у анестезіолога і весь час на протязі операції досвідчений фахівець стежить за станом пацієнта.

Високі стандарти операції з видалення катаракти в медичних центрах «Новий Зір»

У медичних центрах «Новий Зір» видалення катаракти можна провести з використанням унікального фемтолазерного обладнання. Це лазерна установка дозволяє 2/3 операції провести без розтину порожнини очі, з мінімальною травмою структур ока. Фемтосекундний лазер виконує всі маніпуляції з максимальною точністю, з огляду на індивідуальні параметри очей і ідеально підходить у випадках, ускладнених захворюваннями рогівки, у випадках імплантації мультифокальних інтраокулярних лінз.

Високий професіоналізм і майстерність лікарів в сукупності з використанням сучасних технологій дозволяють отримати у пацієнта найвищу якість зору в мінімально короткі терміни.

Андрей Коваленко
Андрей Коваленко
Автор
коваленко андрій володимирович
Заступник головного лікаря мережі медичних центрів Новий Зір (Київ) з хірургічної роботи. Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти