Контакти
Чотири перевірених методики лазерної корекції зору

Чотири перевірених методики лазерної корекції зору

2 August 2019
Сучасна медицина пропонує супер- ефективні методи, які дозволяють повернути гостроту зору

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в світі більше 285 мільйонів чоловік страждають від порушення зору. Спадковість, погіршення екології, мутація вірусів і банально вік можуть вплинути на вашу здатність чітко бачити навколишній світ. Навіть грип і звичайна застуда можуть погіршити зір.

Попередити проблеми з очима можна, регулярно відвідуючи офтальмолога. Але навіть якщо уникнути їх не вдалося – сучасна медицина пропонує супер ефективні методи, які дозволять повернути колишню гостроту зору.

Що сьогодні вміють робити лікарі, наскільки ефективні, а головне – безпечні найпопулярніші методики корекції зору? Про це – читайте далі.

Безумовним лідером поміж способів відновити зір сьогодні по праву є лазерна корекція. Перші спроби виправити проблеми із зором за допомогою лазера були зроблені більше 30 років тому – і з кожним роком кількість проведених процедур збільшується, а їх ефективність – зростає.

Тільки за останні десять років в світі проведено близько 5 мільйонів лазерних корекцій. І завдяки розвитку інноваційних технологій можливості застосування лазера для виправлення проблем із зором неухильно зростають. При цьому, різноманітність методик такого лікування дозволяє підібрати свій індивідуальний «ключик» до очей кожного пацієнта – благо, вибирати є з чого.

Обережно, «інновації»!

Втім, не всі методики однаково корисні й ефективні. У гонитві за залученням пацієнтів, окремі клініки почали пропонувати проведення технологій з екзотичними назвами. Ось тільки «ексклюзивні методики» часто нічим не відрізняються від класичної корекції зору. А в окремих випадках – значно програють їй. При цьому, за «інноваційність» та «унікальність» таких методик з пацієнтів подібні клініки деруть немалі суми.

Як же вибрати дійсно ефективну і максимально безпечну методику лазерної корекції зору? Тут все дуже просто: не кидатися на «екзотику», а віддавати перевагу перевіреним і загальновизнаним технологіям. А їх на сьогодні – всього чотири.

Технологія LASIK: універсальність

Це базова технологія лазерної корекції. З’явилася вона ще в 1989 році – і прекрасно себе зарекомендувала.

При проведенні лазерної корекції методом LASIK використовується спеціальний пристрій – мікрокератом. З його допомогою лікар механічним шляхом формує клапоть з тканини рогівки. Потім цей клапоть відгинають – і лазер працює вже у внутрішніх шарах рогівки. Після проведення корекції сформований клапоть повертають на місце.

«Після лазерної корекції зір поліпшується за рахунок формування нової поверхні рогівки, яка, за фактом, є природною« лінзою» очей. Після корекції вона починає по-іншому заломлювати світлові промені, за рахунок чого картинка, яку бачить людина, стає чіткіше », – пояснює принцип дії методу LASIK кандидат медичних наук, головний лікар медичних центрів« Новий Зір», офтальмохірург з 35-річним досвідом роботи Георгій Якович Пархоменко.
За його словами, тривалість такої операції займає не більше 10-15 хвилин. Зір при цьому відновлюється в дуже короткі терміни.

Технологія LASEK: класика для особливих випадків

Вперше корекція із застосуванням цієї технології була проведена в 1996 році. Її ключова особливість і відмінність від інших методик полягає в тому, що операція проводиться на поверхні рогівки – без занурення вглиб.

«Під час корекції за цим методом знімається верхній клітинний шар роговиці – епітелій. Після цього за допомогою ексимерного лазера формується оптимальна форма рогівки. Однак ця операція більш травматична. У перші кілька днів після її проведення, людину супроводжує дискомфорт і певні больові відчуття в очах. Та й повна гострота зору досягається повільніше », – розповідає Георгій Якович Пархоменко.

Незважаючи на недоліки методу, його досить широко практикують. В першу чергу, тому, що протягом довгих років вона була єдиним порятунком для людей з надмірно тонкою рогівкою, що виключає можливість застосування методики LASIK.

SUPER LASIK THIN FLAP: витонченість

Принципова відмінність цієї методики від попередніх – можливість сформувати ультратонкий шматок з тканини рогівки. Якщо при звичайній корекції його товщина складає 130-140 мікрон, то технологія Super Lasik Thin Flap дозволяє досягнути товщини 100-110 мікрон, «заощадивши» близько 20-30% поверхні рогівки.

Поява такого методу стала можливою завдяки новітнім технологічним розробкам – синтезу лазерних установок останніх поколінь з «тонкими» головками для мікрокератома.

«Кожне око унікальне, як відбиток пальця. Тому недостатньо просто зробити тонкий клапоть. Необхідно враховувати всі індивідуальні особливості людського ока – щоб провести корекцію з ювелірною точністю.

Технологія Super Lasik Thin Flap, яку ми давно і успішно використовуємо в медичному центрі «Новий Зір», дає нам таку можливість. Високий ступінь точності виконання корекції дозволяє повернути гостроту і якість зору. А її ефективність дозволяє поліпшити можливість людини бачити більш ніж на 100%. У нашій практиці такі випадки – не рідкість », – говорить Пархоменко.

Femto: технологічність і безпека

Наймолодшою і на даний момент найбільш передовою технологією в офтальмології є технологія Femto LASIK (Фемтоласік). Вона дійсно максимально безпечна. Клінічні дослідження і мільйони проведених корекцій за цією методикою підтверджують: ризик післяопераційних ускладнень зведений до мінімуму. Адже при проведенні операції виключено механічне втручання в рогівку.

«Розріз в рогівці робиться не хірургічними інструментами, а лазером в автоматичному режимі. Проводять його за індивідуальними, а не усередненим розмірами, як це робиться при використанні LASIK. Це дозволяє спроектувати операцію найбільш точно і оптимально, повністю, виключаючи при цьому, людський фактор», – пояснює Пахоменко.

Як же це відбувається? Лазер проникає через верхні шари рогівки і фокусується на певній глибині. У місці фокусування виникає крихітний повітряний пухирець, який як би розсовує тканини рогівки. А лазер тим часом посилає випромінювання на сусідні ділянки тканини, формуючи там такі ж бульбашки. Поступово вони зливаються в суцільний ланцюг, утворюючи розшарування тканини. Далі хірург приступає безпосередньо до корекції.

«Під час операції пацієнт не відчуває болю. Процедура проходить під місцевою анестезією – в око капають спеціальні краплі. Операція на обох очах займає близько 15-20 хвилин. Через годину після неї пацієнта оглядає лікар – і він може їхати додому », – пояснює Пархоменко Георгій Якович.

При цьому, результати Femto LASIK значно вище, ніж у інших методик. І випадки, коли вдається домогтися гостроти зору, значно перевищує 100%, при застосуванні цієї методики фіксуються куди частіше.

Так що сучасна медицина пропонує ряд методів лазерної корекції зору. І, незважаючи на гадану очевидність того, що краще всього вибирати найновіші досягнення медицини – лікарі наполягають: визначатися з тим, яку методику застосовувати, слід виключно з урахуванням медичних показань. І тільки в тих медцентрах, яким ви повністю довіряєте. І які довгими роками роботи і сотнями успішних операцій довели: вони гідні того, щоб ви довірили їм свої очі.

Автор
пархоменко георгій якович
Головний лікар мережі медичних центрів «Новий Зір» (Київ). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти