Контакти

Безпечне керування автомобілем вночі: 5 порад від офтальмолога

12 December 2022
За статистикою половина ДТП відбувається саме з настанням темряви. Це пояснюється не лише гіршою видимістю на дорозі, а й процесами, що відбуваються в організмі людини в нічний час. Зазвичай, знижується концентрація уваги й швидкість реакції, а до загального стану додається швидша втомлюваність й перенапруга очей.

Головний лікар медцентру “Новий Зір” у Дніпрі Олексій Чуйко дає 5 лайфхаків, які допоможуть на 100% задіяти очі у пітьмі й бачити, наче сови, попри зовнішні обставини.

“Не вхопіть зайчиків від фар”. 

Зараз на машинах часто встановлюють галогенові або сині (ксенонові) лампи, від засліплення яких зір повертається значно повільніше. Тож якщо водій зустрічного авто вчасно не вимкнув дальнє світло, дійте таким чином. Відведіть погляд вниз і праворуч. Біла смуга, яка позначає край дорожнього полотна, допоможе вам орієнтуватися за поганої видимості. Їдьте вздовж лінії, але задійте бічний зір, щоб стежити за машиною, яка наближається. Коли ж вас засліплює транспорт, що рухається позаду, переведіть дзеркало заднього огляду у верхнє положення або ж пропустіть цю автівку вперед.

Лазерна корекція зору, щоб позбутися окулярів. 

Ті, хто носять окуляри, знають, як вид лінз й оправа впливає на радіус огляду. Так, розмитість картинки і дискомфорт у разі погляду на периферію зменшують саме асферичні лінзи, які й призначені для водіїв. Щодо оправи, то вона має бути тонкою, аби не обмежувати боковий зір, а дужки – кріпитися не до середньої частини, а до верхньої. 

Проте, щоб не залежати від окулярів, найкращою альтернативою є лазерне коригування зору, яке розв’яже проблеми з міопією, далекозорістю чи астигматизмом. У медцентрах “Новий Зір”, наприклад, виправляють міопію до –10,0 D, далекозорість – до +5,0 D, астигматизм – до 6,0 D.

Нічні окуляри. 

Зараз виробники пропонують спеціальні технології, які допомагають контролювати ситуацію на дорозі в період темряви. Жовті антиблікові лінзи із дзеркальним напиленням зменшують ореоли, спалахи, відблиски й інші світлові завади, що відволікають водія. Окуляри підвищують контрастність видимих ​​кольорів, а завдяки усуненню відблисків контури предметів стають чіткішими. 

Більше в статті: https://dp.vgorode.ua/

Автор
чуйко олексій леонідович
Головний лікар медичних центрів Новий Зір (Дніпро, Кривий Ріг). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти