Контакти

Вагітність та зір: офтальмологиня розвіює міфи й дає корисні поради

19 March 2023
Від перших днів вагітності тіло жінки змінюється, і з цим процесом досі пов’язано багато міфів і побоювань. Наприклад, чи можна втратити зір під час пологів та чи нормально, коли зір помітно погіршується під час виношування. Головна лікарка медичного центру Новий Зір у Черкасах, офтальмохірургиня Тетяна Олександрівна Петровська поділилася, як усе працює насправді та коли може знадобитися допомога лікаря.

Підготовка до вагітності 

Починати завжди потрібно з підготовки. Звісно, не кожну вагітність вдається передбачити, та в будь-якому разі, щойно жінка дізнається про те, що вагітна, або вона планує народити, варто пройти обстеження — тут шлях починається з акушерського обліку й гінеколога.

Коли жінка стане на акушерський облік, лікар спрямує її на огляд до низки спеціалістів. У цьому переліку завжди є офтальмологи, щоб заздалегідь зрозуміти та попередити можливі ускладнення й надати рекомендації. Це можуть бути як загальні поради щодо способу життя, так і пропозиції з лікування, якщо є значні проблеми.

Все залежить від результатів огляду, тому так важливо проходити його регулярно — тоді більше шансів, що можливі негативні зміни лікар помітить завчасно і все вдасться вилікувати на ранній стадії. Та якщо вже говорити про вагітність і підготовку до неї, то особливий нагляд потрібен:

  • жінкам із цукровим діабетом. Під час вагітності це захворювання може розвиватися агресивніше і стати причиною серйозних проблем із зором. Часто жінкам із цукровим діабетом рекомендують народжувати за допомогою кесаревого розтину;
  • жінкам, які носять контактні лінзи. Під час вагітності змінюється гормональний фон, а один із “головних” гормонів вагітності — це прогестерон. Він відповідальний за те, щоб жінка змогла успішно виносити й народити. А ще він може вплинути на можливість носити контактні лінзи, тому потрібно про всяк випадок придбати окуляри
  • жінкам із міопією. Міопія — це стан зору, коли людина бачить лише близько розташовані предмети (короткозорість). Іноді пацієнткам із таким захворюванням рекомендують також народжувати за допомогою кесаревого розтину.

Більше в статті: https://tsn.ua/

Автор
петровська тетяна олександрівна
Головний лікар медичного центру Новий Зір (Черкаси). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти