Вагітність та зір: офтальмологиня розвіює міфи й дає корисні поради

19 March 2023
Від перших днів вагітності тіло жінки змінюється, і з цим процесом досі пов’язано багато міфів і побоювань. Наприклад, чи можна втратити зір під час пологів та чи нормально, коли зір помітно погіршується під час виношування. Головна лікарка медичного центру Новий Зір у Черкасах, офтальмохірургиня Тетяна Олександрівна Петровська поділилася, як усе працює насправді та коли може знадобитися допомога лікаря.

Підготовка до вагітності 

Починати завжди потрібно з підготовки. Звісно, не кожну вагітність вдається передбачити, та в будь-якому разі, щойно жінка дізнається про те, що вагітна, або вона планує народити, варто пройти обстеження — тут шлях починається з акушерського обліку й гінеколога.

Коли жінка стане на акушерський облік, лікар спрямує її на огляд до низки спеціалістів. У цьому переліку завжди є офтальмологи, щоб заздалегідь зрозуміти та попередити можливі ускладнення й надати рекомендації. Це можуть бути як загальні поради щодо способу життя, так і пропозиції з лікування, якщо є значні проблеми.

Все залежить від результатів огляду, тому так важливо проходити його регулярно — тоді більше шансів, що можливі негативні зміни лікар помітить завчасно і все вдасться вилікувати на ранній стадії. Та якщо вже говорити про вагітність і підготовку до неї, то особливий нагляд потрібен:

  • жінкам із цукровим діабетом. Під час вагітності це захворювання може розвиватися агресивніше і стати причиною серйозних проблем із зором. Часто жінкам із цукровим діабетом рекомендують народжувати за допомогою кесаревого розтину;
  • жінкам, які носять контактні лінзи. Під час вагітності змінюється гормональний фон, а один із “головних” гормонів вагітності — це прогестерон. Він відповідальний за те, щоб жінка змогла успішно виносити й народити. А ще він може вплинути на можливість носити контактні лінзи, тому потрібно про всяк випадок придбати окуляри
  • жінкам із міопією. Міопія — це стан зору, коли людина бачить лише близько розташовані предмети (короткозорість). Іноді пацієнткам із таким захворюванням рекомендують також народжувати за допомогою кесаревого розтину.

Більше в статті: https://tsn.ua/

Автор
петровська тетяна олександрівна
Головний лікар медичного центру Новий Зір (Черкаси). Офтальмохірург
До всіх новин
НОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІРНОВИЙ ЗІР