Контакти

Вагітність та зір: що варто знати

14 March 2023
Існує багато міфів, що вагітність може призводити до порушень зору, а пологи й взагалі до його втрати. Тож жінки, що погано бачать, завчасно готують себе до кесаревого розтину. Чи так це? Про найчастіші побоювання й реальні загрози розповість офтальмохірург, головна лікарка клініки “Новий Зір” Тетяна Петровська.

НАЙБІЛЬШІ ОМАНИ 

Насправді жінки з вадами рефракції (короткозорістю, далекозорістю) можуть народжувати самостійно. Взагалі міопія, навіть найвищих ступенів, не є показанням до кесаревого розтину. Адже при нормальному перебігу вагітності й пологів не існує механізмів, які при короткозорості могли б призвести до втрати зору.

 

КОЛИ ОПЕРАТИВНИЙ МЕТОД РОЗРОДЖЕННЯ НЕОБХІДНИЙ 

Офтальмологічних показань до такого втручання зовсім небагато. Згідно з уніфікованим клінічним протоколом “Кесарів розтин”, затвердженим МОЗ у 2022 році, для цього існує лише 4 причини:

  • геморагічна ретинопатія – захворювання сітківки, що супроводжується внутрішньоочними крововиливами;
  • відкриті травми ока, за яких порушена цілісність очного яблука;
  • гострий напад глаукоми, коли раптово й значно підвищується внутрішньоочний тиск;
  •  перфоративна виразка рогівки – важке запалення, за якого рогівка витончується й розривається.

На щастя, ці проблеми трапляються дуже рідко. Отже, пересічній вагітній кесарів розтин не потрібний!

 

ЧИ ТРЕБА ПРОХОДИТИ ОБСТЕЖЕННЯ ОЧЕЙ

При плануванні вагітності необхідно зважати не лише на загальний стан організму, а й на здоров’я очей. Коли жінку ставлять на акушерський облік, лікар скеровує її на огляд до спеціалістів, зокрема й офтальмолога. Окуліст надасть майбутній мамі рекомендації відповідно до її стану. Це можуть бути поради щодо способу життя, а в разі діагностування захворювань – призначене лікування. Особливої уваги потребують жінки, які мають певні соматичні захворювання. А діабетичні очні ускладнення небезпечні тим, що призводять до серйозних проблем із зором. Таких пацієнток окуліст оглядає і в першій, і в другій половині вагітності, і після пологів. Саме ці жінки (якщо в них є важкі ускладнення з боку сітківки, зокрема діабетичні) інколи потребують кесаревого розтину, а також спеціалізованого, офтальмологічного лікування.

Більше в статті: https://www.moirebenok.ua/

Автор
петровська тетяна олександрівна
Головний лікар медичного центру Новий Зір (Черкаси). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти