Контакти

Базально-клітинний рак шкіри

Запис на прийом
Базально-клітинний рак - це різновид раку шкіри, який найчастіше зустрічається на обличчі або шиї, нерідко на повіках або носі.

Ракові клітини походять з базального, тобто найглибшого шару шкіри. Пухлина середніх розмірів на нижньому повіці (зверніть увагу на схожість країв пухлини з перлами)

Базально-клітинний рак шкіри – це найпоширеніша форма раку шкіри. Частота зростає з віком. Люди з білою шкірою страждають цим захворюванням частіше, ніж темношкірі. Існує безпосередній зв’язок між часом перебування під прямими променями сонця та частотою базально-клітинного раку. Люди, що працюють під відкритим небом або живуть в районах з високою сонячною радіацією, мають підвищений ризик захворювання.

Вважається, що ультрафіолетова частина сонячного спектра відповідальна за розвиток хвороби в більшості випадків. Темна шкіра відрізняється від світлої великим вмістом меланіну в ній. Меланін, як відомо, це чорний пігмент, що міститься в спеціальних клітинах шкіри, функцією якого є поглинання та нейтралізація шкідливого впливу ультрафіолету. Тому темношкірі люди мають у своєму розпорядженні більший захист проти активної частини спектра сонячного випромінювання та менше хворіють на рак шкіри.

Ознаки базально-клітинного раку шкіри

  • Характерна локалізація на повіках, частіше – на нижньому.
  • Починається як невелике розростання.
  • Класично виглядає як вузлик, не відрізняється за кольором від навколишнього здорової шкіри, з поглибленням в центрі.
  • Краї пухлини можуть виглядати як перламутр.
  • Ніяк не турбує, але може викликати виворіт або заворіт повіки на стадії, що вже далеко зійшла.

Лікування

Якщо пухлину не лікувати, вона поступово розростається в підлеглу тканину. На щастя, базально-клітинний рак шкіри відноситься до тих рідкісних видів злоякісних новоутворень, які не дають метастазів в інші органи.

Пухлина може бути видалена або хірургічно, або променевими методами. Як і при всіх видах раку, важлива своєчасність виявлення хвороби та початку його лікування.

Профілактика

Людям з підвищеним ризиком розвитку базально-клітинного раку шкіри, особливо тим, у кого біла шкіра та світле волосся, рекомендується уникати тривалого перебування під відкритим сонцем. Використовуйте сонцезахисні окуляри для захисту ніжної шкіри повік від ультрафіолетового світла. Захисні головні убори, тенти і т.і. також важливі при проведенні часу під відкритим небом.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти