Контакти

Атрофія зорового нерву

Запис на прийом
Причиною є стани, що призводять до руйнування нервових волокон та їх заміщення гліозною та сполучною тканиною

Захворювання зорового нерву та сітківки, захворювання головного мозку, його оболонок і судин, глаукома, загальні інтоксикації, спадкові причини.

Атрофії зорового нерву розрізняють: первинну та вторинну (висхідну та спадну) – в залежності від того, чи є атрофія зорового нерву самостійним захворюванням, або наслідком іншого захворювання; часткову та повну – в залежності від того, в якій мірі вражений зоровий нерв; стаціонарну та прогресуючу – залежно від ходу перебігу хвороби. У будь-якому випадку відбувається в тій, чи іншій мірі виражене зниження зору. Поле зору концентрично звужується, виявляються сліпі плями – скотоми.

Прогресуюча атрофія характеризується неухильним зниженням зору, стаціонарна – стабілізацією зорових функцій. Діагноз ґрунтується на характерній офтальмоскопічній картині та порушенні зорових функцій. Прогноз серйозний. На збереження зору можна розраховувати при стабілізації часткової атрофії.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти