Контакти

Астигматизм

Запис на прийом
Астигматизм - це патологія рефракції ока, пов'язана з неправильною формою рогівки або кришталика

В результаті цього порушення людина бачить навколишні предмети викривленими, місцями розмитими, прямі лінії виглядають зігнутими.

Причини астигматизму

Рогівка та кришталик здорового ока має рівну сферичну поверхню. При астигматизмі їх сферичність порушена, вона має різну кривизну за різними напрямками: більш щільна в одному напрямку та опукла в іншому (як, наприклад, диня або м’яч для регбі). Таким чином, світлові промені, що проходять через деформовану рогівку або кришталик, фокусуються на сітківці не в одній точці, а відразу в декількох. Тому зображення, що сприймається оком, бачиться нечітко.

Астигматизм, як правило, зустрічається в поєднанні або з короткозорістю (міопічний астигматизм), або з далекозорістю (гіперметропічний астигматизм). Існує ще так званий змішаний астигматизм, що поєднує в собі елементи і короткозорості, і далекозорості. При змішаному астигматизмі частина світлового потоку концентрується до сітківки ока, а частина – за нею.

Види астигматизму

  • Рогівковий. Виникає в результаті неправильної форми рогівки. Це найбільш поширений вид астигматизму.
  • Кришталиковий. Виявляється при порушеній формі кришталика. Такий вид астигматизму зустрічається набагато рідше.

Форми астигматизму

  • Вроджена. Виявляється відразу після народження дитини, але не завжди є патологією. Тому існує поняття фізіологічного астигматизму (до 1,0D), який не погіршує гостроти зору, та астигматизму – захворювання, при якому помічається суттєве зниження зору за рахунок виникаючих спотворень. Якщо астигматизм перевищує 1,0D, він обов’язково вимагає корекції.
  • Придбана. Може розвинутися в результаті операцій на очах, захворювань рогівки або очних травмах.

Діагностика астигматизму

Астигматизм можна виявити тільки при повному офтальмологічному обстеженні. Сам хворий відчуває лише зниження гостроти зору. Для правильного визначення ступеня астигматизму та, особливо його вісей, необхідний ретельний комп’ютерний аналіз зорової системи. Навіть невеликі помилки в діагностиці можуть привести до повної непереносимості окулярів або лінз, а також до подальшого погіршення зору.

Лікування астигматизму

Завданням будь-якого методу корекції астигматизму є зміна сили заломлюючого апарату ока так, щоб зображення припало на певну область сітківки. Сьогодні в медичних центрах «Новий зір» вам зможуть запропонувати всі основні в світовій практиці методики корекції астигматизму.

Консервативні методики корекції астигматизму

Хірургічні методики корекції астигматизму

Вирішити питання про можливість і доцільність терапевтичного або хірургічного лікування можна тільки після повного офтальмологічного обстеження і консультації кваліфікованого лікаря.

На консультації Ви отримаєте вичерпну інформацію про існуючі методи поліпшення зору. Разом з лікарем Ви зможете вибрати напрямок лікування. Залежно від індивідуальних параметрів ока, ступеня та форми захворювання лікар підбере методику лікування, яка зможе забезпечити оптимальний результат саме у Вашому випадку.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти