Контакти
Амбліопія це зниження зору без видимої анатомічної або рефракційної основи.

Амбліопія дисбінокулярна

Етіологія

Розлад бінокулярного зору при співдружній косоокості.

Патогенез

Стійке гальмування зорових сприймань ока, що постійно косить.

Симптоми

Зниження гостроти центрального зору, зазвичай значне, часте порушення зорової фіксації. Окуляри зору не покращують. Зазначені порушення поступово набувають все більш стійкого, в ряді випадків незворотнього характеру. Об’єктивно будь-яких змін заломлюючих середовищ і дна ока немає.

Діагноз ґрунтується на виключенні інших причин зниження гостроти зору.

Лікування

Постійне і тривале (не менше 4 міс) вимикання провідного ока. Вправи для тренування амбліопічного ока (вишивання, малювання, гра в мозаїку і ін.) При відсутності успіху, а також при нецентральній фіксації у дітей 6 років і старше – комплексне лікування у спеціальних кабінетах.

Прогноз

При центральній фіксації своєчасне лікування, як правило, призводить до підвищення гостроти зору. При нецентральній фіксації це вдається не завжди.

Профілактика

Раннє вимикання з акту зору провідного ока при монолатеральній косоокості.

Амбліопія істерична

Етіологія

Гальмування зорового сприйняття в корі головного мозку.

Симптоми, перебіг

Раптове зниження гостроти зору, як правило, двостороннє; може супроводжуватися концентричним звуженням поля зору, появою скотом, геміанопсії. Зір залишається зниженим протягом від декількох годин до багатьох місяців. Нелегко відрізнити від симуляції.

Лікування

Психотерапія, седативні засоби.

Амбліопія обскураційна

Етіологія

Вроджене або рано придбане помутніння рогівки кришталика.

Патогенез

Грають роль функціональна недіятельність ока та пов’язана з нею затримка розвитку зорового аналізатора. Характерна низька гострота зору, незважаючи на усунення помутнінь і відсутність виражених анатомічних змін очного дна.

Лікування, профілактика

Операція кератопластики або екстракції катаракти в ранньому віці. Для поліпшення зору – роздратування сітківки світлом, вправи для тренування амбліопічного ока.

Прогноз

На значне поліпшення зору розраховувати не можна, так як його зниження обумовлено не тільки функціональними, але і анатомічними причинами.

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти