Контакти

10 міфів про роботу з комп’ютером і зір: пояснює офтальмохірург

14 March 2023
Без ґаджетів сучасний світ немислимий. Ми з ними засинаємо та прокидаємося. Вони впливають на нашу обізнаність, настрій, ефективність і спосіб життя. Та чи діють комп'ютери, телефони, планшети на наш зір? Майже за пів століття користування ПК виникло чимало міфів щодо шкідливого впливу на здоров'я людини. Розглянемо те, що пов'язано з очима.

Міф 1. Робота за комп’ютером знижує зір

Мушу зазначити, що комп’ютерний зоровий синдром (низка зорових і взагалі очних розладів) виникає у разі тривалої роботи не лише з комп’ютером, а й ноутбуком, планшетом, смартфоном та навіть електронною книгою. Експерти вважають, що від цієї проблеми потерпають приблизно 50% користувачів.

Прояви комп’ютерного зорового синдрому різноманітні, але переважно вони спричинені двома чинниками:

  • ваші очі пересихають;
  • через перевтому порушується зір.

Звісно, більша дистанція до монітора дає змогу очам менше напружуватися. Проте не слід нехтувати й іншими причинами, як-от:

  • недіагностовані відхилення щодо здоров’я очей;
  • невідповідні окуляри;
  • недотримання ергономіки робочого місця, зокрема неправильно підібрана висота стола й стільця;
  • занадто тривала робота;
  • невідповідне освітлення й налаштування ґаджетів тощо.

 

Міф 2. Лінзи із захистом від синього світла — маркетинговий хід

Сонячне світло з високою енергією, а саме ультрафіолетові промені й синє світло, може підвищити ризик очних хвороб. Це називається фототоксичністю. Як відомо, екрани ґаджетів випромінюють саме синє світло.

Наразі встановили зв’язок між надмірним опромінюванням сітківки ультрафіолетом чи синім світлом та виникненням захворювання сітківки — вікової макулодистрофії, що призводить до втрати центрального зору.

У дослідженнях на тваринах виявили: синє світло може спричиняти утворення токсичних молекул у клітинах фоторецепторів і таким чином пошкоджувати сітківку.

Більше в статті: https://speka.media/

Автор
петровська тетяна олександрівна
Головний лікар медичного центру Новий Зір (Черкаси). Офтальмохірург
До всіх новин
ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти