Контакты
ТОП-5 хибних уявлень про хірургію катаракти

ТОП-5 хибних уявлень про хірургію катаракти

15 February 2019
Незважаючи на розповсюдженість хірургії катаракти, помилкові уявлення про хворобу все ще є звичайним явищем. Розберемося, де вигадка, а де реальні факти

Чи знаєте ви, що катаракта є основною причиною втрати зору в усьому світі? За статистикою ВООЗ, після 40 років майже у кожної п’ятої людини починає розвиватися ущільнення кришталика, а в шістдесятирічному віці у них вже чітко діагностується катаракта. Відомо, що в Україні щороку проводиться близько 80 тисяч операцій з катаракти. Незважаючи на її розповсюдженість, помилкові уявлення про хворобу все ще є звичайним явищем.

Давайте спробуємо розібратися, де вигадка, а де реальні факти, які потрібно знати.

Міф №1: Очні краплі можуть вилікувати катаракту

Факт №1: На жаль, це оманливе судження. Є багато речовин, які обіцяють, що зможуть зцілити катаракту, однак жодні краплі для очей не схвалені авторитетною організацією FDA (управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських засобів США).
Єдиний спосіб лікування катаракти – хірургічний. Коли катаракта стає занадто великою і перешкоджає зору, необхідна операція.

Міф №2: Катаракта може зникнути

Факт №2: Катаракта не може пройти сама собою. Катаракту також не можна попередити. Її можна лише позбутися за допомогою операції. Розвиток катаракти ( помутніння кришталика) є проявом вікової хвороби.

Коли кришталик починає мутніти, з’являється катаракта. І хоча ви не можете повернути процес назад, ви можете уповільнити розвиток катаракти. Ось які профілактичні методи можуть спрацювати:

  • Одягайте захисні окуляри з уф фільтром, капелюхи;
  • Споживайте здорову їжу;
  • Відмовтесь від паління.

Отже, якщо підтримувати здоровий спосіб життя, можна уповільнити розвиток катаракти. Однак, зрештою, у похилому віці вона все рівно з’явиться.

Міф №3: Будь-яка діяльність, що потребує постійного напруження очей, прискорює розвиток катаракти.

Факт №3: Постійне навантаження очей, наприклад робота за комп’ютером, не погіршують ситуацію з розвитком катаракти. Катаракта жодним чином не пов’язана з тим, чи людина сидить цілий день за комп’ютером чи ні.

Однак захворювання можна швидше помітити при виконанні точних робіт, таких як шиття або читання книги. Зверніть увагу, якщо ви нещодавно почали відчувати, що вам треба більше світла для повсякденної діяльності, це значить, що час звернутися до офтальмолога.

Міф № 4: Катаракта може зменшитись

Факт № 4: Катаракта розвивається, коли білок в кришталику ока руйнується, утворюючи катаракту. Тому катаракта не може зменшитися, оскільки вона фактично не росте. При хірургії катаракти кришталик з катарактою видаляють і заміняють штучним.

Це гарантує, що більше катаракта не зможе розвиватися. Тим не менш, може виникнути так звана вторинна катаракта. Вона з’являється за штучним кришталиком. Якщо у вас вторинна катаракта, її легко видалити!

Міф №5: Хірургія катаракти небезпечна

Факт №5: Операція з катаракти є безпечною процедурою з 95% коефіцієнтом успіху. Звісно, всі хірургічні процедури мають ризик, включаючи і хірургію катаракти, але це трапляється дуже рідко!

Гарний зір, який ви отримаєте після хірургії катаракти, є головною перевагою, що перекриває всі ризики хірургії катаракти.

Перед операцією обов’язково обговоріть з хірургом будь-які свої побоювання. Лікар зможе відповісти на всі запитання і підбере для вас штучний кришталик ІОЛ (інтраокулярна лінза). Важливо вибрати ІОЛ, що найкраще підходить для вашого способу життя. Подумайте, чи хочете ви носити окуляри після операції, адже це теж можна відкоригувати.

Хоча хірургія катаракти може здатися страшною, але це не так! Вона виконується швидко і безболісно.

В медичних центрах Новий Зір операція з хірургії катаракти триває в середньому 10-15 хвилин. Процедура проводиться під місцевою крапельної анестезією і проходить абсолютно безболісно. В цей же день Ви зможете повернутися додому і вести звичний спосіб життя: читати, дивитеся телевізор, працювати за комп’ютером.

Також у нас вам можуть запропонувати факоемульсифікацію – сучасну ультразвукову методику видалення катаракти. Це швидка і безпечна процедура. Вона проводиться амбулаторно. Зір почне поліпшуватися відразу після операції.

Нову еру в катарактальній хірургії відкриває фемтосекундний лазер. Його особливість – в автоматизованому виконанні найважливіших етапів хірургічного процесу. Це дозволяє домогтися неймовірної точності всіх маніпуляцій, забезпечити високий рівень безпеки хірургії і отримати відмінний результат лікування. До недавнього часу операцію за допомогою такої установки можна було зробити в Європі і США. Тепер цей технологічний апарат є у нас в медичному центрі.

Готові запланувати консультацію з хірургії катаракти? Зв’яжіться з нашими медичними центрами вже сьогодні!

Андрей Коваленко
Андрей Коваленко
Автор
коваленко андрей владимирович
Заместитель главного врача сети медицинских центров Новий Зір (Киев) по хирургической работе. Офтальмохирург
Все новости
СЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИРСЧАСТЬЕ ВИДЕТЬ МИР
Контакты