Контакти

Катаракта — небезпечна патологія ока

1 May 2024
Катаракта — це небезпечна хвороба ока, при якій каламутніє зіниця, внаслідок чого зір поступово погіршується, навіть до повної його втрати. Ця патологія найчастіше загрожує літнім людям, вона є прогресуючою, та може розвинутися як на одному, так і на обох очах.

При катаракті зір погіршується через часткову втрату прозорості кришталика, який в здоровому стані має бути абсолютно прозорим, і виконує роль лінзи, через яку на сітківці фокусується зображення.

Часткове помутніння кришталика при захворюванні на катаракту роблять важким або зовсім неможливим нормальний, звичний спосіб життя: пацієнтам з цією патологією важко читати, писати, їздити за кермом тощо.

Про симптоми, можливі ускладнення, своєчасну діагностику та профілактику катаракти, а також про сучасні ефективні методи її лікування, про те, що таке лазерне лікування катаракти та яка на послугу операція катаракта ціна — детально в цій статті.

Симптоми, стадії та діагностика катаракти

На початку захворювання катарактою може проходити без аби-яких симптомів. Річ у тім, що зазвичай помутніння кришталика починається по краях, тому його центр тривалий час (від п’яти до п’ятнадцяти років) ще пропускає світло, що дозволяє людині бачити.

Але патологія розвивається, поступово поширюючись до центру кришталика, і якщо ігнорувати симптоми, існує ризик повної втрати зору. У людей з нормальним зором катаракта може почати розвиватися в середньому після сорока-сорока п’яти років.

Симптоми катаракти на різних стадіях розвитку захворювання:

 • зниження чіткості зору (бачення наче крізь туман);
 • прогресуюче погіршення зору (особливо при низькому рівні освітлення);
 • підвищена чутливість до світла (поява «білих плям» та погіршення фокусування зору при яскравому освітленні);
 • неадекватне сприйняття кольорів (погіршується контрастність та яскравість зображення);
 • побіління зіниці (повне помутніння кришталика викликає повну сліпоту).

На певному етапі розвитку патології у деяких пацієнтів спостерігається тимчасовий рідкісний симптом, коли виникає відчуття повернення зору. Це трапляється тому, що під дією структурних деформацій кришталик на якийсь відрізок часу набуває ефекту збільшувального скла. Коли деформації продовжують розвиватися, цей ефект зникає і зір знову «падає».

Патологія може розвиватися з різною швидкістю у різних людей. Через швидке погіршення зору у багатьох пацієнтів з’являється потреба часто заміняти оптику.

Ускладнення при несвоєчасному лікуванню катаракти

Несвоєчасне, запізніле лікування не тільки погіршує зір, але й загрожує низкою дуже небезпечних наслідків. Патологічний процес може прогресувати дуже швидко. Чим раніше ви звернетеся до фахівців, тим більш можливе повернення 100% зору.

Крім поступової втрати зору катаракта може призвести до таких ускладнень:

 • порушення циркуляція рідини в очному яблуці;
 • підвищення внутрішньоочного тиску;
 • виникнення глаукоми;
 • порушення кровообігу у прилеглих тканинах;
 • блокування зорових сигналів від головного мозку.

При розвитку катаракти внаслідок порушення кровообігу в прилеглих тканинах також можуть виникати сильні головні болі.

Профілактика катаракти

Для профілактики катаракти очей рекомендується регулярне офтальмологічне обстеження (раз на півроку). Також у цілях профілактики необхідне забезпечення постійного захисту очей від впливу ультрафіолету (носіння сонцезахисних окулярів), рекомендоване ведення здорового способу життя.

Для хворих на діабет додатково рекомендовані збалансоване харчування, постійний контроль рівня цукру.

Причини виникнення катаракти

Найчастіше катаракта виникає у людей старших 40 років, за виключенням випадків, коли катаракту діагностують у дітей на першому році життя. Тут вона виникає через порушення внутрішньоутробного розвитку.

Патологічний процес виникнення катаракти «запускається» внаслідок руйнування білків, які входять до хімічного складу кришталика. Це природній процес, обумовлений віковими змінами організму кожної людини, пом’якшити та пригальмувати який може, знову ж таки, профілактика і здоровий спосіб життя.

На жаль, існує також декілька факторів, наявність яких може прискорити швидкість розвитку та посилити симптоми захворювання на катаракту:

 • захворювання та патології ендокринної системи (цукровий діабет тощо);
 • раніше перенесені очні інфекції;
 • хронічна гіпертонія (внаслідок ураження судин очного яблука);
 • генетична схильність (наявність аналогічного діагнозу у близьких родичів);
 • тривалий прийом гормональних препаратів (в тому числі стероїдів);
 • жорсткий вплив УФ або радіоактивного випромінювання;
 • сильна короткозорість або глаукома;
 • травми органів зору або голови (найчастіше потиличних відділів);
 • захворювання на нікотинову, наркотичну або алкогольну залежність.

Якщо у вас вже спостерігаються симптоми захворювання на катаракту і в наявності є також один чи декілька ускладнюючих фактора з вищеозначеного переліку, то це однозначний сигнал негайно звернутися до офтальмологічної лікарні чи клініки.

Діагностика катаракти

Діагностика катаракти проводиться на спеціальному медичному обладнанні фахівцями-офтальмологами. Від якості проведення діагностики напряму залежить правильність винесення діагнозу та успішність подальшого лікування.

Своєчасна діагностика катаракти дозволяє виявити патологію на ранніх стадіях розвитку, завдяки чому з’являється можливість відновити та покращити зір набагато раніше і ефективніше.

Методики лікування катаракти

Традиційна медична наука пропонує багато різноманітних методів та технологій лікування захворювань та патологій ока. Але, на жаль, жодна з традиційних нехірургічних методик лікування (краплі, вітаміни, ін’єкції, гомеопатія) не виліковує та не зупиняє розвиток катаракти надовго. Тому оперативне втручання при запущених випадках розвинення патології — єдина методика, яка (при умові правильного виконання операції) гарантує повернення якості зору аж до ста відсотків.

В наш час розроблена велика кількість новітніх технологій лікування патологій зору хірургічним шляхом. Найбільш сучасна, розвинена, безпечна та ефективна методика в мікрохірургії ока — лазерна хірургія.

За допомогою медичних лазерів виконуються найрізноманітніші операції по поверненню, відновленню та покращенню зору, зокрема — хірургічне лазерне лікування катаракти.

Терапевтичне та хірургічне лікування катаракти

По пре те, що повністю зупинити та вилікувати катаракту без хірургічного втручання, на жаль, неможливо, нехтувати профілактичними, запобіжними та утримуючими засобами не варто, особливо на ранніх стадіях розвитку патології.

Якщо у вас початкова катаракта, лікування може пройти швидко та без ускладнень.

Що до тих випадків, коли захворювання вже розвинулося до такого ступеню, коли кришталик вже помутнів настільки, що заважає пацієнтові бачити відносно нормально, тобто коли патологія вже застаріла, також допоможе лише хірургічне втручання.

З усіх сучасних видів мікрохірургії ока найбільш безпечною та ефективною методикою заслужено вважається оперування за допомогою медичного лазеру. В свою чергу, з усіх видів лазерної хірургії лікування катаракти ока методика FEMTO — беззаперечний лідер інноваційних досягнень в сфері очної мікрохірургії.

Методика хірургічного лікування катаракти FEMTO

Лікування катаракти проводиться хірургічним шляхом – за допомогою медичного лазера, далі виконується заміна кришталика ока на штучну лінзу. Зазвичай уся операція триває всього 5-10 хвилин і Ви зможете вийти з операційної вже з кращим зором.

Технологія FEMTO наразі є найсучаснішою технологією безножевого лікування катаракти у світі. Її використовують кращі офтальмологічні клініки США та Європи.

FEMTO — це технологія лазерної мікрохірургії ока, яка полягає в тому, що хірургічний вплив на кришталик і рогівку виконується медичними лазерами під контролем комп’ютера.

Після проведення діагностики та забезпечення анестезією операція проходить у три етапи:

1) Автоматизований фемтосекундний лазер дробить кришталик та робить надріз під контролем фахівця та комп’ютерного забезпечення.

2) За допомогою спеціального обладнання видаляється пошкоджений кришталик.

3) Хірург встановлює штучний кришталик на місце пошкодженного. При цьому шви не накладаються.

Декілька основних переваг методики FEMTO:

 • абсолютна безпека — всі операційні втручання проводяться автоматизовано, тобто ризики, пов’язані з людським фактором, повністю виключаються;
 • цілковита відсутність болю чи неприємних відчуттів — завдяки сучасним засобам крапельної анестезії, під час проведення операції пацієнт не відчуває дискомфорту та болю;
 • майже блискавична швидкість проведення операції — в середньому операція по заміні кришталика може тривати близько десяти хвилин. Наші фахівці ставлять рекорди навіть тут: найменший час проведення операції в Україні — 1 хвилина 56 секунд, і це результат одного з наших хірургів;
 • швидке післяопераційне відновлення — в середньому період повного загоєння та відновлення усіх зорових функцій становить лише декілька днів, але бачити набагато краще, ніж раніше, ви будете відразу після операції;
 • неперевершена ефективність — при заміні кришталика якість зору відновлюється у повному обсязі: знову з’являється чітка різкість зору, набувають яскравих фарб кольори, повністю зникає туман, зір стає прозорим, як у дитинстві.

Лазерна операція по заміні кришталика ока за технологією FEMTO проводиться повністю автоматизовано, що абсолютно виключає можливість хірургічної помилки і дозволяє досягти високих показників якості зору.

Переваги лікування катаракти в києві в центрі «Новий Зір»

Медичний клініка офтальмології та лазерної мікрохірургії ока «Новий Зір» — референтний центр провідної американської компанії Alcon, яка випускає найсучасніше медичне обладнання та медтехніку, тож у нас найсучасніше обладнання. Також центр «Новий Зір» є клінічною базою кафедри офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, тож у нас працюють одні з кращих фахівців.

Лікуючись в центрі офтальмології «Новий Зір», пацієнти отримують максимум переваг та найкращі умови лікування:

 • Наші лікарі — фахівці світового рівня

У нашому штаті — багато лікарів вищої категорії, кандидатів медичних наук та професорів. Спеціалісти нашої клініки мають багаторічний досвід фахової практики.

 • Інноваційні технології у мікрохірургії

Під час операцій ми застосовуємо інноваційні технології контролю внутрішньоочного тиску, завдяки чому значно знижується травматичність та прискорюється післяопераційне відновлення тканин.

 • Високоточне обладнання

В усіх процедурах ми використовуємо якісне обладнання та медтехніку провідних світових виробників, що гарантує найвищий рівень точності та безпеки лікування.

 • Якісні ліки та матеріали

На всіх етапах лікування пацієнтів ми використовуємо тільки якісні, сертифіковані медикаменти та витратні матеріали, та пропонуємо тільки ті препарати, якість і ефективність яких доведена.

 • Післяопераційна підтримка

Після проведення операції всі наші пацієнти безкоштовно отримують перелік усіх необхідних ліків та мають можливість 24 години на добу бути на зв’язку з черговим лікарем.

 • Без прихованих платежів

Перед лікуванням з вами підписується Договір, в якому обумовлюються деталі лікування. Всі оплати в касу, без будь-яких додаткових платежів.

 • Постійні знижки для пенсіонерів

В центрах офтальмології «Новий Зір» постійно діє спеціальна програма знижок для пацієнтів пенсійного віку, яка дозволяє значно зекономити на операції без втрати якості лікування.

 • Вартість лікування катаракти

В наших клініках на лікування катаракти ціна розраховується індивідуально для кожного пацієнта, але можемо з упевненістю сказати, що лікування катаракти в Києві в центрі «Новий Зір» — це завжди вигідно, надійно та комфортно.

З метою досягнення найкращого результату лікування ми складаємо індивідуальну програму лікування для кожного пацієнта. Отже, якщо хочете повернути зір якомога найшвидше — мерщій зв’яжіться з нашими менеджерами та запишіться на огляд до центру «Новий Зір»!

«Новий Зір»: поверніть собі щастя бачити світ!

ЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТЩАСТЯ БАЧИТИ СВІТ
Контакти